zdjecie 4444

Ostrołęccy siatkarze zagrają pod nową nazwą

Siatkówka 20 lipca 2015 Komentarzy

Zakłady Mięsne Pekpol SA nie będą już sponsorem tytularnym I-ligowej drużyny siatkarskiej z Ostrołęki. Z końcem minionego sezonu zakończona została dziewięcioletnia współpraca sponsorska. Pod jaką nazwą w nowym sezonie zagra nasz klub?

Zakłady Mięsne Pekpol SA nie będą już sponsorem tytularnym I-ligowej drużyny siatkarskiej z Ostrołęki. Z końcem minionego sezonu zakończona została dziewięcioletnia współpraca sponsorska. Pod jaką nazwą w nowym sezonie zagra nasz klub?

Pekpol był sponsorem drużyny siatkarskiej od sezonu 2006/07, kiedy to zespół występował jeszcze na parkietach II ligi. Współpraca zaowocowała upragnionym awansem na zaplecze Plus Ligi w 2010 roku, dzięki czemu ostrołęcka siatkówka odrodziła się i ponownie ściągała tłumy kibiców do hali im. Arkadiusza Gołasia. Doszło nawet do tego, że kibice nie używali nazwy klubu - ASPS Net - tylko nazwy sponsora, wznosili okrzyki, pojawiły się klubowe szaliki i flaga. Stworzona została jedna, wielka, siatkarska rodzina, będąca ze sobą na dobre i na złe. Bywały lepsze i gorsze chwile, a klub nadal mógł liczyć na wsparcie firmy.

- Nasza współpraca przez te dziewięć lat układała się wzorowo - mówi prezes ASPS Net Ostrołęka Stanisław Nowaczyk - Nic jednak nie trwa wiecznie, w nowy sezon na pewno wkroczymy pod inną nazwą. Dziękujemy Pekpolowi za duże zaufanie, jakim nas obdarzyli przez lata gry w drugiej i pierwszej lidze.

Zakończenie współpracy z wieloletnim sponsorem nie oznacza jednak poważnych kłopotów klubu. Drużyna wystartuje na zapleczu Plus Ligi, poprowadzi ją trener Andrzej Dudziec. W kadrze znalazło się dwunastu zawodników - głównie młodych - którzy mają powalczyć o jak najwyższą lokatę. Mieszanka młodości z doświadczeniem może przynieść dobre efekty, co widzieliśmy już w poprzednim sezonie. Siatkarze obecnie są jeszcze na wakacjach, ale do wytężonej pracy wracają już 3 sierpnia.

W tym momencie klub wraca do swojej macierzystej nazwy - Net Ostrołęka. Niewykluczone jednak, że jeszcze przed rozpoczęciem sezonu pojawi się nowy sponsor tytularny. Negocjacje trwają i dla dobra ostrołęckiej siatkówki życzymy wszystkim, by zakończyły się powodzeniem. Na meczach ligowych naszego zespołu spotkać się będziemy mogli już pod koniec września lub na początku października.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.