Pekpol zwyciężył w Gorzowie!

Siatkówka 08 stycznia 2011 Komentarzy

Pięknie rozpoczęli nowy rok kalendarzowy w I lidze siatkarze Pekpolu Ostrołęka. Pokonali oni na wyjeździe jednego z głównych kandydatów do awansu, Rajbud Gorzów Wielkopolski, i to aż 0:3!
Gospodarze wystąpili bez kontuzjowanego Pawła Maciejewicza.

Trener Andrzej Dudziec w tym meczu postawił na pozycji atakującego na Artura Żylińskiego. To właśnie "Żyła" od początku pierwszego seta rozpoczął bombardowanie gorzowian. Później jednak doskonała gra Marcina Olichwera zmusiła trenera Andrzeja Dudźca do wzięcia czasu przy stanie 13:10. Nasi siatkarze wyrównali i prowadzili równą grę z gospodarzami. Przełom nastąpił przy stanie 18:18, gdy biało-czerwoni zdobyli trzy punkty z rzędu. Niestety tak jak zdobyli, tak szybko oddali i przy remisie 21:21 drugą przerwę wykorzystał Andrzej Dudziec. Podziałało to na naszych siatkarzy mobilizująco, bo mimo emocji w końcówce, biało-czerwoni zachowali zimną krew i dzięki atakowi Artura Jacyszyna zakończyli pierwszą partię wynikiem 25:27.

W drugim secie wyrównaną walkę oglądaliśmy do stanu 12:12. Podopieczni Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza od tego stanu zdobyli 4 punkty w jednym ustawieniu a gorzowianom nie pomógł nawet kończący bardzo dużo ataków Marcin Olichwer. Świetna gra środkowych była kluczem do sukcesu w drugiej partii, którą po pomyłce wspomnianego wcześniej Olichwera, zakończyliśmy wynikiem 17:25.

W trzeciej partii gospodarze prowadzili już 8:4 i pachniało tym, że ten mecz potrwa dłużej. Jednak błędy gospodarzy i bardzo dobra organizacja gry ostrołęczan doprowadziły do tego, że chwilę później na tablicy wyników widniał rezultat 12:12. Był to początek końca tego spotkania, Pekpol poczuł zwycięstwo i rozpoczął się fantastyczny koncert gry blokiem ostrołęckiej drużyny! Sporo emocji było jeszcze w końcówce, gdy dwie piłki meczowe obronili gospodarze ale ostatecznie Paweł Pietkiewicz zakończył to spotkanie, 21:25 i w całym meczu 0:3!

Bardzo dobre spotkanie na pozycji atakującego zagrał Artur Żyliński. Na pochwałę zasługuje również postawa naszych siatkarzy w bloku. Gratulujemy i liczymy na podobne emocje za tydzień w Ostrołęce, przyjeżdża kolejny silny zespół!

Rajbud Gorzów Wielkopolski - Pekpol Ostrołęka 0:3 (25:27, 17:25, 21:25)

PEKPOL (skład wyjściowy): G.Pietkiewicz, Żyliński, Jacyszyn, P.Pietkiewicz, Stańczuk, Sacharewicz, Kaniowski (libero)
Źródło: pekpol.net