Pewne zwycięstwo Korony w Żurominie!

Piłka nożna 03 września 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka ma za sobą mecz 5. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Niebiesko-żółci pojechali dziś do Żuromina, gdzie zmierzyli się z niepokonaną dotąd Wkrą. Podopieczni Marcina Truszkowskiego nie dali szans rywalom!

Prowadzenie w sobotnim starciu objęli jednak gospodarze. Już w 7. minucie Sebastiana Szczechowiaka pokonał Tomasz Kamiński i było 1:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy, lecz w drugich czterdziestu pięciu minutach stroną przeważającą była już Korona. Sygnał do ataku dał Damian Drężewski, który wyrównał w 57. minucie. Pięć minut później Korona już prowadziła po golu Macieja Staszczuka, a w 64. minucie było już 3:1 po kolejnym golu Drężewskiego. Świetne siedem minut Korony to nie był jednak koniec możliwości zespołu Marcina Truszkowskiego. W 83. minucie czwartego gola dla niebiesko-żółtych zdobył Piotr Kubat i ostrołęcki zespół zwyciężył aż 4:1.

Z innych wydarzeń wartych odnotowania jest powrót Piotra Strzeżysza po urazie - doświadczony pomocnik rozegrał 12 minut, zmieniając w trakcie meczu Damiana Drężewskiego. Korona wygrała piąty mecz z rzędu i wciąż zajmuje pozycję lidera z dorobkiem 15 punktów. Kolejne spotkanie Korony już 10 września o godz. 16.00 w Ostrołęce, rywalem naszego zespołu będzie Wkra Sochocin.

Wkra Żuromin - Korona Ostrołęka 1:4 (1:0)

⚽ 1:0 Kamiński '7
⚽ 1:1 Drężewski '57
⚽ 1:2 Staszczuk '62
⚽ 1:3 Drężewski '64
⚽ 1:4 Kubat '83

KORONA: Szczechowiak - Jastrzębski, Ludwiczak, Skarżyński, Skorupka, Górski, Śnietka, Laska (55' Kowalczyk), Nosek (65' Wysocki), Staszczuk (75' Kubat), Drężewski (78' Strzeżysz).