zdjecie 8617

Pięć lat od wielkiego sukcesu siatkarzy Pekpolu [ZDJĘCIA]

Siatkówka 11 kwietnia 2015 Komentarzy

W dniach 9-11 kwietnia 2010 roku w Będzinie odbył się Turniej Mistrzów Grup II ligi siatkarzy, w którym udział wzięli również zawodnicy Pekpolu Ostrołęka. To właśnie wtedy biało-czerwoni wywalczyli historyczny awans na zaplecze Plus Ligi!

W dniach 9-11 kwietnia 2010 roku w Będzinie odbył się Turniej Mistrzów Grup II ligi siatkarzy, w którym udział wzięli również zawodnicy Pekpolu Ostrołęka. To właśnie wtedy biało-czerwoni wywalczyli historyczny awans na zaplecze Plus Ligi!

Gracze Pekpolu uzyskali możliwość gry w Turnieju Mistrzów po zwycięstwie w grupie trzeciej rozgrywek II ligi. Podopieczni Andrzeja Dudźca najpierw wygrali 15 z 18 spotkań rundy zasadniczej, a następnie odprawili w fazie play-off ekipy AS Białołęka i Ósemki Siedlce, nie przegrywając przy tym nawet meczu. W wielu spotkaniach ligowych widać było różnicę co najmniej klasy w umiejętnościach ostrołęckiego zespołu i rywali. Biało-czerwoni nie mieli sobie równych w grupie, zagrali więc o awans do I ligi.

Rywalami Pekpolu w turnieju finałowym były ekipy MKS MOS Będzin (gospodarz), Sudety Kamienna Góra oraz AZS UAM Poznań. Pierwszego dnia turnieju ostrołęccy gracze rozbili rywali z Kamiennej Góry 3:0, pewnie wygrywając w każdym z trzech setów (20, 21, 17). Awans do I ligi był więc na wyciągnięcie ręki - wystarczyło wygrać jeden z dwóch pozostałych meczów turniejowych. Jak się okazało, po pierwszym dniu turnieju okoliczności przestały być sprzyjające.

W sobotni poranek - 10 kwietnia 2010 roku - cały kraj obiegła wieść o katastrofie prezydenckiego samolotu w Rosji. Śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz innych pasażerów wspomnianego samolotu spowodowała, że zamiast pięknego widowiska na trybunach mieliśmy mecze rozgrywane w ciszy i bez udziału publiczności. Mimo tego, w Będzinie zameldowała się grupa kibiców z Ostrołęki, która dzięki uprzejmości gospodarzy mogła obejrzeć sobotni i niedzielny mecz własnej drużyny. Dla wielu z nich było to z pewnością niesamowite przeżycie, gdyż mieli okazję na własne oczy widzieć awans do I ligi. Dla ostrołęckich kibiców było to spełnienie marzeń o grze na zapleczu Plus Ligi.

O awansie zdecydowało jednak ostatnie starcie turnieju z AZS UAM Poznań, ponieważ gospodarze z Będzina dzień wcześniej okazali się zbyt silni dla biało-czerwonych i zwyciężyli 3:1. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca w niedzielnym meczu wytrzymali jednak presję i wygrali 3:0, w pełni zasługując na drugie miejsce w turnieju i awans na zaplecze Plus Ligi. Był to początek długiej drogi ostrołęckiej drużyny na pierwszoligowych parkietach i świetny prezent dla kibiców na 10-lecie klubu.

Awans do I ligi wywalczyli: Grzegorz Pietkiewicz, Jakub Chodor, Dominik Zalewski, Tomasz Rutecki, Paweł Pietkiewicz, Karol Szczygielski, Mateusz Maron, Robert Rojek, Daniel Lenc, Adam Jakubowski, Damian Kaniowski i Grzegorz Białek. Trenerem zespołu był Andrzej Dudziec.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z meczu Pekpol Ostrołęka - AZS UAM Poznań, po którym biało-czerwoni mogli świętować awans do I ligi. Tylko u nas!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.