zdjecie 8073

Po Huraganie przyszedł czas na BAS

Siatkówka 16 marca 2017 0 Komentarzy

Siatkarze Energi Ostrołęka w 2. rundzie play-off zmierzą się z BAS-em Białystok. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw, a jej zwycięzca awansuje do turnieju półfinałowego o awans do I ligi. Pierwszy mecz już 25 marca w Białymstoku. Poznaj wyniki 1. rundy play-off w 2. grupie II ligi.

O rywalizacji w Energi Ostrołęka z Huraganem Międzyrzec Podlaski napisano już chyba wszystko. Pasjonująca walka zakończyła się efektowną wygraną ostrołęczan, którzy w złotym secie rozgrywanym w hali im. Arkadiusza Gołasia przenieśli kibiców w inny świat. Euforia musi się jednak kiedyś skończyć, a wraca ciężka praca na treningach po to by walczyć o wygranie rywalizacji z kolejnym przeciwnikiem.

Pary 2. rundy play-off w 2. grupie II ligi stworzą: Energa Ostrołęka z BAS-em Białystok i MOS Wola Warszawa z Legią Warszawa. W pierwszej rundzie MOS bez trudu ograł Lesan Halinów, Legia dość niespodziewanie okazała się lepsza od AZS UWM Olsztyn, a BAS spokojnie poradził sobie z Metrem Warszawa. To właśnie białostocczanie będą kolejnymi przeciwnikami Energi. W rundzie zasadniczej Energa wygrała oba mecze z BAS-em: 3-0 u siebie i 3-1 na wyjeździe.

Pierwszy mecz zaplanowano 25 marca w Białymstoku, rewanż powinien odbyć się 1 kwietnia w Ostrołęce, ewentualny trzeci mecz 2 kwietnia - również w naszym mieście. Terminy meczów mogą jednak ulec zmianie, bowiem na Prima Aprillis hala im. A. Gołasia jest zajęta. Zmagania Energi z BAS-em toczyć się będą do dwóch zwycięstw, a wygrany z tej pary uzyska bezpośredni awans do turnieju półfinałowego o I ligę. Finał II ligi gr. 2 nie będzie rozgrywany, bowiem awans do półfinału II ligi uzyskują zwycięzcy obu rywalizacji w 2. rundzie i ich pojedynek finałowy nie miałby większego znaczenia.

Wyniki 1. rundy play-off w II lidze gr. 2:

MOS Wola Warszawa - Lesan Halinów 3:0 i 3:1;
Energa Ostrołęka - Huragan Międzyrzec Podlaski 0:3 i 3:1 (złoty set 15:13);
BAS Białystok - Metro Warszawa 3:0 i 3:0;
AZS UWM Olsztyn - Legia Warszawa 1:3 i 1:3;

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.