Poland Bike Marathon: Ostrołęczanie na starcie w Legionowie

Inne 03 kwietnia 2014 Komentarzy

Ostrołęczanie z Klubu Kolarskiego 24h wystartowali w kolejnym wyścigu z cyklu Poland Bike Marathon. Legionowo okazało się świetnym miejscem do uprawiania kolarstwa. W zawodach wzięło udział ponad tysiąc zawodników.

Ostrołęczanie z Klubu Kolarskiego 24h wystartowali w kolejnym wyścigu z cyklu Poland Bike Marathon. Legionowo okazało się świetnym miejscem do uprawiania kolarstwa. W zawodach wzięło udział ponad tysiąc zawodników.

Legionowo znów zdało rowerowy egzamin na szóstkę z plusem. Kto przyjechał, na pewno nie żałował. Legionowo ze swoją „kultową” trasą, wytyczoną przez ekipę Grzegorza Wajsa, już piąty raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike. Start i meta wyścigów znajdowały się, podobnie jak przed rokiem, na zmodernizowanym Placu Kościuszki. W kolorowym Miasteczku Poland Bike w gronie kibiców można było spotkać m.in. prawdziwe gwiazdy, czyli panczenistkę Luizę Złotkowską, dwukrotną medalistkę olimpijską oraz Michała Podlaskiego, zawodowego mistrza Polski w kolarstwie szosowym.

Trasa wyścigu wymagała od kolarzy dużo umiejętności. Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w Legionowskich Lasach było wszystko. Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, malowniczych ścieżek i widoki zapierające dech w piersiach. Raj dla rowerowych maratończyków.

W Legionowie w barwach KK24h-Ostrołęka wystartowali: Maria Kamińska, Arkadiusz Jechanowski, Jan Markiewicz, Kacper Szabłowski, Leszek Kleczkowski, Łukasz Podeszwa, Marek Karczewski, Michał Bodzon, Paweł Niedbała, Sebastian Korzeb, Wiesław Kamiński, Wiesław Modzelewski, Wiesław Podeszwa. Ten ostatni wywalczył pierwsze miejsce na dystansie MAX w swojej kategorii. Maria Kamińska zdobyła pierwsze miejsce na dystansie MINI, zaś Wiesław Kamiński i Jan Markiewicz, drugie i trzecie miejsce na tym dystansie.

Na imprezie wystartował jeszcze jeden ostrołęczanin,  Bartosz Jechanowski w barwach białostockiej drużyny BLU Cersanit Team Refleks zajął 2. miejsce w swojej kategorii na dystansie MINI.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.