Przełamanie Narwi! Wygrana z Escolą na koniec rundy [ZDJĘCIA, WYNIKI, TABELA]

Piłka nożna 19 listopada 2022 4 Komentarze

Runda jesienna IV ligi w sezonie 2022/23 przeszła do historii. W 17. kolejce Narew Ostrołęka pokonała u siebie Escolę Varsovia 3:0 i awansowała na 15. miejsce. Zobacz wyniki ostatniej jesiennej kolejki i tabelę po pierwszej rundzie.

Narew przystąpiła do meczu zmotywowana, z chęcią zdobycia trzech punktów, co ostatnio udało się... pod koniec września. Głód trzech punktów był duży i na szczęście udało się go zaspokoić, choć Narew przez większość pierwszej połowy nie mogła przełamać defensywy graczy ze stolicy. Szanse były (m.in. dobrą okazję miał Drężek), ale goście także w jednym z nielicznych wypadów pod bramkę Shavketova sprawili ostrołęczanom problemy.

W końcu jednak się udało. Pierwszy gol dla Narwi padł w 43. minucie. Zawodnik Escoli niefortunnie zagrał w kierunku własnej bramki, a jednego z jego kolegów uprzedził Iwan Budniak. Ukrainiec zachował się doskonale w sytuacji sam na sam, podniósł głowę, popatrzył jak ustawiony jest bramkarz i strzelił przy bliższym słupku. Golkiper Escoli tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

Na drugiego gola czekaliśmy do 61. minuty. I była to bardzo ładna akcja niebiesko-czerwonych. Dobre wyprowadzenie piłki z własnej połowy, zagranie Zięby do Drężka, a ten pewnie pokonał bramkarza. Ta akcja mogłaby stanowić modelowy przykład, jak ekspresowo przenosić sie spod własnej bramki pod bramkę przeciwnika.

W 82. minucie Narew ustaliła wynik meczu na 3:0. Trójkowa akcja Narwi, Budniak miał dwa rozwiązania do podania, ale wybrał niezwykle pewnego dziś Konrada Drężka, a ten strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu, nie dając bramkarzowi szans.

Narew Ostrołęka - Escola Varsovia 3:0 (1:0)

Narew (skład wyjściowy): Shavketov - Gałązka, Barciak, Żyznowski, Gromek, Ciężar, Białobrzeski, Ziemak, Budniak, Drężek, Zięba.

Co w innych meczach? KS CK Troszyn zremisował u siebie z Ząbkovią Ząbki 1:1 (gol w 89. min B. Gąski) i tym samym zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Mistrzem jesieni została Victoria Sulejówek. Narew po wygranej z Escolą awansowała na 15. miejsce w tabeli i na tym miejscu spędzi zimę.