Puchar Polski: Świt w drugiej rundzie po festiwalu strzeleckim

Piłka nożna 17 sierpnia 2017 0 Komentarzy

Świt Baranowo wywalczył awans do 2. rundy okręgowego Pucharu Polski. Drużyna z powiatu ostrołęckiego nie bez problemów pokonała na wyjeździe FC 2012 Różan.

Dość niespodziewanie jako pierwsi bramkę w środowym meczu strzelili gospodarze. W 10. minucie piłkę do siatki skierował Przemysław Załęski. W 18. minucie Świt wykonywał rzut karny, na gola zamienił go Paweł Zarjewski. Do przerwy więcej goli nie padło, ale druga połowa okazała się strzelecką kanonadą.

Świt między 54. a 59. minutą przedstawił definicję "zabójczych 5 minut". Najpierw do siatki trafił Paweł Kuzia, na 3:1 podwyższył Damian Duszak, a bramkę numer cztery dołożył Zarjewski. W 68. minucie rzut karny dla Różana został wykorzystany przez Kamila Tarasiewicza, ale już na kwadrans przed końcem Damian Duszak podwyższył na 5:2.

Ostatnie dwa gole w meczu padły łupem Różana. W 78. minucie bramkę strzelił Załęski, a w 87. minucie kontaktowe trafienie z rzutu karnego zaliczył Tarasiewicz. Na więcej nie starczyło już jednak czasu i gospodarze - mimo wielkiej ambicji - musieli pożegnać się z Pucharem Polski. Za to Świt może być zadowolony, bowiem za tydzień zagra w drugiej rundzie, do której przystąpią już ekipy ligi okręgowej.

FC 2012 Różan - Świt Baranowo 4:5 (1:1)

⚽ 1:0 Załęski '10
⚽ 1:1 Zarjewski '18 (k)
⚽ 1:2 Kuzia '54
⚽ 1:3 Duszak '56
⚽ 1:4 Zarjewski '59
⚽ 2:4 Tarasiewicz '68 (k)
⚽ 2:5 Duszak '74