Pyrys-Bud Nike zna rywalki w walce o drugą ligę

Siatkówka 26 kwietnia 2016 Komentarzy

Trzy zespoły wystąpią w turnieju półfinałowym III ligi - zawody odbędą się w najbliższy weekend w Ostrołęce. Oprócz gospodyń turnieju - Pyrys-Bud Nike Ostrołęka - zagrają jeszcze KKS Kozienice oraz UKS Jedynka Siewierz. Do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny.Podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego w sezonie zasadniczym dwukrotnie mierzyły się z KKS Kozienice. W Ostrołęce padł wynik 3:0 dla miejscowych, w spotkaniu wyjazdowym ostrołęczanki zwyciężyły 3:1. Taki stan rzeczy powinien stanowić pewną przewagę psychologiczną przed starciami półfinałowymi. Należy jednak zachować pełną koncentrację i nie zlekceważyć żadnego z przeciwników.

Drugim rywalem Pyrys-Bud Nike w ostrołęckim turnieju będzie UKS Jedynka Siewierz, czyli zespół, który zajął trzecie miejsce w III lidze śląskiej. Co ciekawe, siatkarki Jedynki straciły pozycję lidera dopiero w ostatniej kolejce, jest to więc zespół niezwykle groźny. W Siewierzu żyje się wiarą w siłę Jedynki, a same siatkarki ze Śląska będą chciały udowodnić, że zasługują na drugą ligę.

Ostrołęckie siatkarki mają o co walczyć - awans do turnieju finałowego II ligi byłby z pewnością sporym osiągnięciem, zważywszy na to, że Pyrys-Bud Nike to zespół złożony praktycznie z samych wychowanek o dość niskiej średniej wieku (ale przy tym wysokich umiejętnościach). -  Na początek istnienia klubu zrobiliśmy turniej w hali im. Gołasia i przyjechała tam drugoligowa ekipa z Jasła, złożona z samych wychowanek. Zawsze chciałem czegoś takiego dokonać w Ostrołęce. Należy jednak dodać, że w składzie mamy młode zawodniczki, uczennice, w przyszłym roku będą maturzystkami i jest to młodzież, która świetnie godzi naukę z siatkówką. Jestem dużym optymistą, więc uważam, że przy odrobinie szczęścia ten skład stać na środek tabeli II ligi -  mówił trener Dariusz Werpachowski tuż przed zakończeniem rozgrywek III ligi mazowieckiej.

Wypada jedynie oficjalnie rozpocząć marsz po marzenia trenera Pyrys-Bud Nike. Początek turnieju półfinałowego w piątek 29 kwietnia. Tego dnia o godz. 18.00 w hali przy Partyzantów odbędzie się spotkanie KKS Kozienice - UKS Jedynka Siewierz. W sobotę dwa mecze ostrołęczanek - o godzinie 11.00 Pyrys-Bud Nike zagra z KKS Kozienice, a o 18.00 miejscowe zmierzą się z UKS Jedynka Siewierz. Wstęp na turniej jest wolny - zapraszamy do dopingowania siatkarek znad Narwi.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.