zdjecie 9767

Pyrys-Bud Ostrołęka mistrzem Polski oldbojów!

Siatkówka 20 czerwca 2016 Komentarzy

Ekipa Pyrys-Bud Ostrołęka została siatkarskim mistrzem Polski oldbojów! Mimo gwiazdorskiej obsady Old Boys Volleyball Cup 2016, ostrołęczanie nie mieli sobie równych w kategorii +40. Pięć zwycięskich meczów dało efekt w postaci złotego medalu.

Ekipa Pyrys-Bud Ostrołęka została siatkarskim mistrzem Polski oldbojów! Mimo gwiazdorskiej obsady Old Boys Volleyball Cup 2016, ostrołęczanie nie mieli sobie równych w kategorii +40. Pięć zwycięskich meczów dało efekt w postaci złotego medalu.

Do rywalizacji w kategorii +40 przystąpiło dziesięć drużyn. Oprócz Pyrys-Bud Ostrołęka były to ekipy Coffee Factory Łódź, Best Can Kaman Volley, Statyści Kamienna Góra, GOSiR Oldboys Mrozy, Strażacy PSP, Gold Volley, Sąsiedzi Gorzów, Espadon Szczecin i Kaniasiatka Gostyń. Dwie ostatnie drużyny były rywalami ostrołęczan w fazie grupowej.

W ekipie Pyrys-Bud nie zabrakło zawodników znanych z gry w barwach ostrołęckiego Netu/Pekpolu. Starsi kibice na pewno pamiętają Andrzeja Kubła, Marka Antoniuka czy Dariusza Werpachowskiego, Ci nieco młodsi pamiętają jeszcze ekipę z Przemysławem Polechońskim, Robertem Wykowskim czy Tomaszem Kanią. Jak widać, ekipa znad Narwi była niezwykle mocna personalnie, co udowodnione zostało podczas gry na turnieju.

Faza grupowa nie była dla Pyrys-Bud spacerkiem. W pierwszym meczu ostrołęczanie wygrali z Kaniasiatka Gostyń 2:1, lecz udało sie to dopiero po tie-breaku. Jeszcze większe emocje były w meczu Pyrys-Bud z Espadonem Szczecin, lecz trzeci set wygrany 15:13 pozwolił na wyjście z grupy z pierwszego miejsca.  W półfinale czekała już zwycięska ekipa z baraży - Gold Volley. Mecz był jednak jednostronny i po szybkiej wygranej to Pyrys-Bud Ostrołęka zameldował się w walce o złoto. Finał również poszedł po myśli ostrołęczan, BestCan - Kaman Volley nie podjął wyrównanej walki i złote medale zawisły na szyjach naszych zawodników.

- Podziękowania należą się Piotrowi Cichemu z firmy Pyrys-Bud, która kolejny rok wspiera, pomaga i promuje Ostrołękę na arenie ogólnopolskiej - mówi Dariusz Werpachowski, jeden z kluczowych zawodników ostrołęckiej ekipy, a na codzień trener III-ligowego zespołu siatkarek Nike Ostrołęka.

Warto dodać, że na parkietach w Drzonkowie nie zabrakło wielu siatkarskich gwiazd, które jeszcze niedawno cieszyły kibiców swoimi zagraniami. Na boisku zaprezentowali się m.in. Krzysztof Gierczyński, Andrzej Stelmach, Robert Prygiel, Robert Szczerbaniuk, Sebastian Świderski, ale również prezes PZPS Jacek Kasprzyk czy wciąż występujący na parkietach Plus Ligi Daniel Pliński.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.