Pyrys-Bud Nike bez awansu, ale z optymizmem

Siatkówka 16 maja 2016 Komentarzy

Pyrys-Bud Nike Ostrołęka uplasowały się na czwartym miejscu w turnieju finałowym III ligi. Ostrołęczanki przegrały wszystkie trzy spotkania podczas zmagań w Stargardzie Szczecińskim, lecz w ostatnim spotkaniu pokazały ogromną wolę walki.

Pyrys-Bud Nike Ostrołęka uplasowały się na czwartym miejscu w turnieju finałowym siatkarskiej III ligi. Ostrołęczanki przegrały wszystkie trzy spotkania podczas zmagań w Stargardzie Szczecińskim, lecz w ostatnim spotkaniu pokazały ogromną wolę walki.

Przed niedzielnym spotkaniem z AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław było już jasne, że siatkarki Pyrys-Bud Nike Ostrołęka nie awansują do II ligi. Promocję uzyskiwał jedynie zwycięzca turnieju, a ostrołęczanki przegrały wcześniej z Marbą Sędziszów Małopolski i Spójnią Stargard Szczeciński - w obu przypadkach 0:3. Tym samym mecz z wrocławiankami był już tylko honorowym pożegnaniem się z sezonem 2015/16.

Ostrołęckie siatkarki w ostatnim meczu turnieju spisały się na medal, lecz po emocjonującej walce uległy akademiczkom z Wrocławia 2:3. Było to jednak dobre zakończenie sezonu dla naszych zawodniczek. Młody zespół odniósł 21 zwycięstw w 22 meczach III ligi mazowieckiej, a następnie zajął drugie miejsce w turnieju półfinałowym. Ostateczny bilans Pyrys-Bud Nike w sezonie 2015/16 to 22 zwycięstwa i 5 porażek. Zabraknie kropki nad "i" w postaci awansu do II ligi, lecz z pewnością przed kolejnymi sezonami czuć optymizm wśród sympatyków żeńskiej siatkówki w Ostrołęce.

Awans do II ligi wywalczyła Marba Sędziszów Małopolski, która w decydującym spotkaniu pokonała Spójnię Stargard Szczeciński 3:2.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.