Pyrys-Bud Nike bez awansu, ale z optymizmem

Siatkówka 16 maja 2016 5 Komentarzy

Pyrys-Bud Nike Ostrołęka uplasowały się na czwartym miejscu w turnieju finałowym III ligi. Ostrołęczanki przegrały wszystkie trzy spotkania podczas zmagań w Stargardzie Szczecińskim, lecz w ostatnim spotkaniu pokazały ogromną wolę walki.

Pyrys-Bud Nike Ostrołęka uplasowały się na czwartym miejscu w turnieju finałowym siatkarskiej III ligi. Ostrołęczanki przegrały wszystkie trzy spotkania podczas zmagań w Stargardzie Szczecińskim, lecz w ostatnim spotkaniu pokazały ogromną wolę walki.

Przed niedzielnym spotkaniem z AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław było już jasne, że siatkarki Pyrys-Bud Nike Ostrołęka nie awansują do II ligi. Promocję uzyskiwał jedynie zwycięzca turnieju, a ostrołęczanki przegrały wcześniej z Marbą Sędziszów Małopolski i Spójnią Stargard Szczeciński - w obu przypadkach 0:3. Tym samym mecz z wrocławiankami był już tylko honorowym pożegnaniem się z sezonem 2015/16.

Ostrołęckie siatkarki w ostatnim meczu turnieju spisały się na medal, lecz po emocjonującej walce uległy akademiczkom z Wrocławia 2:3. Było to jednak dobre zakończenie sezonu dla naszych zawodniczek. Młody zespół odniósł 21 zwycięstw w 22 meczach III ligi mazowieckiej, a następnie zajął drugie miejsce w turnieju półfinałowym. Ostateczny bilans Pyrys-Bud Nike w sezonie 2015/16 to 22 zwycięstwa i 5 porażek. Zabraknie kropki nad "i" w postaci awansu do II ligi, lecz z pewnością przed kolejnymi sezonami czuć optymizm wśród sympatyków żeńskiej siatkówki w Ostrołęce.

Awans do II ligi wywalczyła Marba Sędziszów Małopolski, która w decydującym spotkaniu pokonała Spójnię Stargard Szczeciński 3:2.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
10:27, 16 maja 2016

rybak

juz po meczu z Siewierzem widać bylo ze nie bedzie awansu, ale nie jest to powód do narzekania. Dziewczyny wykonały kapitalną robotę, trener też, wychowankami zajść tak daleko to "szapo ba" ;)


...
10:35, 16 maja 2016

Gość

ciekawe tylko co będzie jak dziewczyny na studia pójdą niektóre albo wyjadą stąd...znowu sciaganie przyjezdnych?


...
11:12, 16 maja 2016

kibic

,,gosc"pojdą dopiero za rok i taka jest kolej rzeczy jak się dobrze uczą-to nie Warszawa,ale po nich przyjdą następne nie gorsze


...
11:50, 16 maja 2016

Gość

dobra uczelnia w Ostrołęce rozwiązałaby sprawę


...
12:55, 16 maja 2016

iwo

Ponownie napisze fajnie że grają  ale  to nie był skład na II ligę . Zabrakło jednej zawodniczki się posypało . Szkoda ale bez wzmocnień nie ma co myśleć o awansieSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.