zdjecie 9767

Grali w Ostrołęce, zaprezentują się w Plus Lidze

Siatkówka 16 lipca 2016 Komentarzy

Aż pięciu byłych zawodników Netu Ostrołęka (pod nazwą sponsorów - Pekpol, Energa Pekpol, ostatnio Energa Omis) zagra w Plus Lidze w sezonie 2016/17. Jeden z nich jest debiutantem na tym poziomie, czterech grało wcześniej w ekipach siatkarskiej elity.

Aż pięciu byłych zawodników Netu Ostrołęka (pod nazwą sponsorów - Pekpol, Energa Pekpol, ostatnio Energa Omis) zagra w Plus Lidze w sezonie 2016/17. Jeden z nich jest debiutantem na tym poziomie, czterech grało wcześniej w ekipach siatkarskiej elity.

Tym siatkarzem, który będzie miał okazję do debiutu w Plus Lidze będzie Michał Tomczak. Młody rozgrywający w ostatnim sezonie był graczem Energi Omis Ostrołęka i z tym zespołem spadł do II ligi, będąc raczej drugim wyborem w talii rozgrywających zespołu trenera Andrzeja Dudźca. Po sezonie wrócił on do rodzinnego Olsztyna i tam zakotwiczył w Indykpolu AZS Olsztyn. W drużynie Andrei Gardiniego o miejsce w składzie rywalizował będzie z Pawłem Woickim i Łukaszem Makowskim.

Damian Boruch, który występował w ostrołęckim klubie w latach 2013-2015, pozostanie siatkarzem Jastrzębskiego Węgla. Pochodzący z Olsztyna środkowy był kluczowym siatkarzem JW w początkowej fazie sezonu 2015/16, co zdecydowało o przedłużeniu z nim współpracy na kolejny sezon. Z kolei libero Adrian Mihułka (w Ostrołęce w latach 2011-2014) przeniesie się z Jastrzębia do innego klubu Plus Lig, jak na razie nie wiadomo do którego. Wszystko dlatego, że były gracz ostrołęckiego klubu nie miał pewnego miejsca w drużynie prowadzonej przez Marka Lebedewa.

Klub zmienia także Mateusz Sacharewicz. Ulubieniec ostrołęckich kibiców z czasów gry w naszym mieście przenosi się z BBTS Bielsko-Biała do Łuczniczki Bydgoszcz. Sacharewicz ma za sobą niezwykle udany sezon, w barwach nisko notowanego klubu został najlepszym blokującym całych rozgrywek! Tylu szans na grę nie otrzymał Jakub Kowalczyk z Politechniki Warszawskiej (w Ostrołęce sezon 2013/14), lecz klub zdecydował się przedłużyć z nim umowę na kolejny sezon.

Wszystkich wymienionych siatkarzy łączy jeden fakt - gra w przeszłości dla Ostrołęki. Kto w naszym mieście zagra w najbliższym sezonie? O tym przeczytacie w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym. Zapraszamy do odwiedzania portalu eOstroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.