zdjecie 2298
zdjecie 2298

Rafał Majkowski na podium Grand Prix Polski

Inne 20 kwietnia 2018 0 Komentarzy

Kolejny sukces zanotowali  na swoim koncie zawodnicy Ostrołęckiego WOPR. Tym razem miał on miejsce podczas II Rundy Grand Prix Polskie w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Żyrardowie.

Kolejny sukces zanotowali  na swoim koncie zawodnicy Ostrołęckiego WOPR. Tym razem miał on miejsce podczas II Rundy Grand Prix Polskie w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Żyrardowie.

Najlepiej spisał się Rafał Majkowski, który z Grand Prix Polski  wrócił z dwoma brązowymi medalami oraz nowymi rekordami życiowymi. Majkowski potwierdził, że należy do czołówki zawodników w Polsce wśród juniorów młodszych. Dla Rafała był to pierwszy start po długiej przerwie spowodowanej chorobą, mimo to świetnie  spisał się we wszystkich konkurencjach. Pierwszy medal wywalczył w konkurencji 50m holowanie manekina, a drugi w najbardziej wymagającej konkurencji czyli 100m ratowanie kombinowane, do trzeciego medalu zabrakło 0,13 sek. Rafałowi  w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach zajął czwarte miejsce.

Bardzo dobrze spisała się także Julia Bożomańska, która tym razem rywalizowała z rok starszymi zawodniczkami. Julia najbliżej podium była w konkurencji 50m holowanie manekina, tym razem zajęła 5. miejsce z nowym rekordem życiowym.

- Na miejscu szóstym Julia uplasowała się w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach, jednak w swoim roczniku Julia w tych konkurencjach była najlepsza. W konkurencjach 100m ratownik i 100m z przeszkodami Julia zajęła miejsca 8. i 10. Dla Julii było to cenne doświadczenie które w przyszłości na pewno przełoży się na medale i powiększy dorobek medalowy Ostrołęckiego WOPR - zaznacza trener Jakub Janczewski i dodaje: - Jestem zadowolony z występu swoich zawodników oraz osiągniętych przez nich wyników, które plasują Ostrołękę w czołówce najlepszych ekip w Polsce. Czasy osiągnięte przez Rafała i Julię  napawają optymizmem w kolejnych startach. Najbardziej cieszy postawa Rafała Majkowskiego, który potwierdził że jest najlepszym zawodnikiem z Ostrołęki wśród juniorów młodszych w Polsce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.