Rekordowe strzelanie ostrołęckiej Korony [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 25 maja 2016 Komentarzy

Piłkarze Korony Ostrołęka urządzili sobie dobry trening strzelecki podczas ligowego meczu z Pełtą Karniewo w ramach 26. kolejki ligi okręgowej. Niebiesko-żółci wygrali 10:0, a bohaterami meczu zostali Damian Drężewski i Maciej Staszczuk. To najwyższe zwycięstwo Korony w tym sezonie.

Trener Marcin Truszkowski postawił w tym spotkaniu na sprawdzonych zawodników, jedyna większa zmiana nastąpiła w bramce, gdzie Sebastiana Szczechowiaka zastąpił Kamil Rymek. Młody bramkarz w całym spotkaniu nie miał jednak okazji na zaprezentowanie swoich umiejętności, gdyż rywal ani razu nie zagroził bramce strzeżonej przez niego.

Korona od początku meczu rozpoczęła natarcie na outsidera i już w 3. minucie bramkarza przyjezdnych pokonał Damian Drężewski. Następne bramki były łudząco do siebie podobne - wysoko grająca defensywa Pełty nie dawała sobie rady z prostopadłymi podaniami z głębi pola do wychodzących Drężewskiego lub Macieja Staszczuka. Ci z zimną krwią wykańczali akcje, dzięki czemu do przerwy Korona prowadziła aż 7:0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, nadal to Korona była w posiadaniu piłki i próbowała strzelać kolejne gole. Dziesięć minut po wznowieniu gry strzałem zza pola karnego bramkę strzelił Staszczuk, dla którego był to już czwarty gol w tym spotkaniu. Kolejne bramki padły w ostatnich minutach gry. W 81. minucie Michał Nosek wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Kacprze Krawulu. Z kolei wynik meczu ustalił w 88. minucie Paweł Dzbeński, pięknie strzelając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Dzięki zwycięstwu 10:0 podopieczni Marcina Truszkowskiego awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Przed Koroną już tylko zadanie obrony miejsca na podium, gdyż na cztery kolejki do końca sezonu niebiesko-żółci nie mają już szans na drugie lub pierwsze miejsce. Plusem jest jednak fakt, że Korona jest drugim oprócz Tęczy Łyse zespołem, który w sezonie 2015/16 zdołał wygrać wynikiem dwucyfrowym. Oby to rekordowe zwycięstwo wpłynęło nie tylko na morale zespołu, ale także na formę strzelecką w ostatnich meczach sezonu.

Korona Ostrołęka - Pełta Karniewo 10:0 (7:0)
Drężewski 3, 30, 35, 42; Staszczuk 25, 32, 34, 55; Nosek 81 (k); Dzbeński 88

KORONA: Rymek - Ludwiczak (60' Obuchowicz), Skarżyński, Jastrzębski, Borkowski (60' Gawrych), Dzbeński, Górski, Buchalski (60' Jóźwiak), Drężewski (60' Krawul), Nosek, Staszczuk.