Ważne zwycięstwa Aldo Bartnika i Kurpika

Piłka nożna 23 maja 2016 Komentarzy

Kurpik Kadzidło zanotował trzeci mecz z rzędu bez porażki, ważne zwycięstwo w okolicznościach walki o utrzymanie w A-Klasie odniosła także ekipa Aldo Bartnika Myszyniec. Za nami 22. kolejka A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej, w której nie zabrakło ciekawych wyników.

Aldo Bartnik Myszyniec już na początku meczu miał duże problemy z najsłabszą obecnie drużyną A-Klasy. Zawodnik GUKS Krasnosielc Sebastian Kurzyński dwukrotnie zaskoczył Wojciecha Gwiazdę i tym samym przyjezdni prowadzili już 2:0. Na szczęście piłkarze z powiatu ostrołęckiego wrócili na dobre tory. W 32. minucie kontaktową bramkę dla Myszyńca zdobył Krzysztof Szymański. Ten sam zawodnik w drugiej połowie ustalił wynik meczu na 4:2, a w międzyczasie do siatki rywala trafili także Mateusz Krajza i Kamil Stań. Aldo Bartnik awansował na 11. miejsce w tabeli, co przybliża ten zespół do upragnionego utrzymania.

Druga połowa rozstrzygnęła także o zwycięstwie Kurpika Kadzidło. Podopieczni Arkadiusza Chmielewskiego wyszli na prowadzenie w 53. minucie po golu Karola Antoszewskiego. Dwadzieścia minut później na 2:0 podwyższył rezerwowy Radosław Szurnicki. Wynik na dziesięć minut przed końcem spotkania ustalił Paweł Buczek. Jeden punkt z Karolinowa przywiozła Rzekunianka Rzekuń - mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Kurpik Kadzidło - Jutrzenka Unieck 3:0 (0:0)
Antoszewski 53, Szurnicki 73, Buczek 80

KURPIK: Drężek - Antoszewski, Bendarczyk, Buczek, Dawid, B. Kaczyński (46' Staniszewski), M. Kaczyński, S. Kaczyński (80' Samsel), Koczkodan (65' Szurnicki), Mamiński (80' Pokora).

Aldo Bartnik Myszyniec - GUKS Krasnosielc 4:2 (1:2)
K. Szymański 32, 86; Krajza 48, Stań 71 - Kurzyński 9, 10

ALDO BARTNIK: Gwiazda - Archichowski (46' T. Murach), Balcerzyk, Krajza (70' Sz. Kulas), D. Kulas, Lemański (88' Łachacz), P. Lis, Majewski, Stań, K. Szymański, K. Murach.