zdjecie 8306

Rekordowy Leśny Bieg w Przystani [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 21 marca 2016 Komentarzy

W niedzielę 20 marca w Przystani (gm. Olszewo-Borki) odbyła się trzecia edycja Leśnego Biegu, organizowanego przez Klub Kolarski 24h. Na starcie zjawił się komplet zawodników, rywalizowali oni na dwóch dystansach biegowych oraz w formule nordic walking.

W niedzielę 20 marca w Przystani (gm. Olszewo-Borki) odbyła się trzecia edycja Leśnego Biegu, organizowanego przez Klub Kolarski 24h. Na starcie zjawił się komplet zawodników, rywalizowali oni na dwóch dystansach biegowych oraz w formule nordic walking.

Na dystansie pięciu kilometrów najlepszy okazał się 19-letni Mateusz Grabowski z Nowej Wsi, osiągając czas 00:18:23. Ze stratą dwunastu sekund do zwycięzcy finiszował Marcin Ambroziak z Rynu, a trzeci był Kamil Onisk z Mińska Mazowieckiego z czasem 00:20:16. Najlepszym ostrołęczaninem w stawce był Krystian Kowalczyk, który ukończył bieg na siódmej pozycji. Pełne wyniki w załączniku  (0 B).

Dwukrotnie dłuższą trasę najszybciej pokonał Damian Świerdzewski z Dzbenina (Mówiący Kij) z wynikiem 00:33:35. Drugi był Andrzej Godlewski z ponad trzyminutową stratą do zwycięzcy. Najniższy stopień podium należał do Krzysztofa Krukowskiego z Nowej Wsi. Pełne wyniki w załączniku.  (0 B)

Nowością była rywalizacja w nordic walking na dystansie 5 km. Najszybszy był Arkadiusz Jechanowski z KK 24h. Jego rezultat to równe 39 minut. Sekundę za zwycięzcą finiszował jego klubowy kolega Jarosław Makowiecki. Na trzecim miejscu zameldował się ostrołęczanin Wojciech Jarząbek. Pełne wyniki w załączniku.  (0 B)

Najszybszymi zawodnikami z gminy Olszewo-Borki zostali: Krzysztof Krukowski z Nowej Wsi oraz Bogusława Lazar-Borkowska z Olszewa-Borek. Rywalizowano także o pierwszeństwo w powiecie ostrołęckim, a najszybciej do mety dotarli: Damian Świerdzewski z Dzbenina oraz Bogusława Lazar-Borkowska z Olszewa-Borek. Ostrołęczanie również mieli swoją rywalizację i na najwyższy stopień podium najszybciej wbiegli: niezmordowany Mirosław Wilkowski i Paulina Rajchenbach. W zawodach wzięło udział 225 zawodników.

Organizatorami biegu byli Klub Kolarski 24h, Nadleśnictwo Ostrołęka oraz Gmina Olszewo-Borki. Zdjęcia z imprezy prezentujemy dzięki uprzejmości "Pijącego_mleko" z Klubu Kolarskiego 24h. Więcej informacji o imprezie oraz zdjęć znaleźć można na stronie internetowej organizatora - kk24h.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.