Robert Lewandowski wesprze amp futbol

Piłka nożna 06 kwietnia 2018 0 Komentarzy

Kadra narodowa w amp futbolu ma od niedawna niezwykłego sponsora. Został nim sam Robert Lewandowski. Okolicznościową koszulkę wręczył mu ostrołęczanin Przemysław Świercz - reprezentant kraju w tej niezwykłej dyscyplinie sportu.Amp futboliści będą przygotowywać się do tegorocznych Mistrzostw Świata, a ich przygotowania wesprze Robert Lewandowski. Najlepszy polski piłkarz i jeden z najlepszych zawodników świata postanowił finansowo wesprzeć kadrę piłkarzy po amputacjach kończyn. Ich determinacja i chęć walki o najwyższe cele imponuje wszystkim.

Reprezentacja Polski w amp futbolu gościła na zgrupowaniu podopiecznych Adama Nawałki podczas niedawnego zgrupowania we Wrocławiu. To właśnie wtedy kadra piłkarzy mogła poznać bliżej amp futbolistów. Jednym z nich jest Przemysław Świercz - ostrołęczanin, którego historię możecie przeczytać w naszym serwisie.

Amp futbol to piłka nożna osób po amputacjach kończyn. Piłkarze poruszają się o kulach, grając jedną nogą (w przypadku bramkarzy - jedną ręką). Dyscyplina stała się popularna na całym świecie, rozgrywane są Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Europy. Polska w 2017 roku zdobyła brązowy medal europejskiego czempionatu.