Rzekunianka zwycięża GUKS, wyjazdowe porażki Kurpika i Aldo Bartnika

Piłka nożna 20 kwietnia 2016 Komentarzy

17. kolejka A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej przyniosła zwycięstwo tylko jednej drużyny z naszego regionu. Rzekunianka Rzekuń pokonała GUKS Krasnosielc, wyjazdowe porażki ponieśli za to piłkarze Kurpika Kadzidło i Aldo Bartnika Myszyniec. Sprawdź wyniki i tabelę.

Ważną wygraną przed własną publicznością odnieśli piłkarze Rzekunianki Rzekuń. Po pół godzinie gry podopieczni Pawła Sendrowskiego prowadzili 2:0 po bramkach Arkadiusza Ila i Mateusza Gocłowskiego, lecz goście odrobili straty za sprawą Krzysztofa Pajewskiego i Tomasza Urbańskiego. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie, najpierw bramkarza gości pokonał Adrian Wołejszo, a na trzy minuty przed końcem meczu wynik ustalił Marcin Kaczyński.

Rzekunianka Rzekuń - GUKS Krasnosielc 4:2 (2:1)
Il 18, Gocłowski 29, Wołejszo 75, Kaczyński 87 - Pajewski 36, Urbański 57

Rzekunianka: Woźniak - Babicz, Olbryś (88' Rańko), Białczak, Gocłowski, , Kowalski, Lutrzykowski, Podgajny (57' Przywojski), Sejda (82' Kaczyński), Wołejszo, Il (80' Kuliś).

Kolejną wyjazdową porażkę odnotowali podopieczni Daniela Dziekońskiego, czyli Aldo Bartnik Myszyniec. Zawodnicy z powiatu ostrołęckiego doskonale rozpoczęli mecz w Jednorożcu, w 5. minucie prowadzenie Aldo Bartnikowi dał Tomasz Murach. Wyrównanie nadeszło już w 19. minucie, do przerwy utrzymał się wynik remisowy. W drugiej połowie lepsi byli już jednak gospodarze, po bramkach Żabińskiego i Piotraka cieszyli się oni ze zwycięstwa 3:1.

Mazowsze Jednorożec - Aldo Bartnik Myszyniec 3:1 (1:1)
Wilga 19, Żabiński 61, Piotrak 89 - T. Murach 5

Aldo Bartnik: M. Lis - Gwiazda (80' P. Lis), Kobus, Krajza (69' Ł. Murach), Kulas, Lemański, Majewski, T. Murach (81' K. Murach), M. Szymański (64' Stań), K. Szymański, Wróblewski.

Dużego pecha miał zespół Kurpika Kadzidło, prowadzony przez trenera Arkadiusza Chmielewskiego. Przez zdecydowaną większość meczu toczyła się wyrównana walka, a szanse na zdobycie bramek mieli gracze obu ekip. Niestety, ostatnie 10 minut należało do Gryfu Kownaty Żędowe. W 84. minucie Adriana Drężka pokonał Marcin Sadło, a w doliczonym czasie gry własnego bramkarza po niefortunnej interwencji pokonał Krystian Mamiński. Tym samym trzy punkty pozostały na terenie gospodarzy.

Gryf Kownaty Żędowe - Kurpik Kadzidło 2:0 (0:0)
Sadło 84, Kr. Mamiński (sam) 90+3

Kurpik: Drężek - Abramczyk, Antoszewski, Bednarczyk, Dawid, M. Kaczyński, S. Kaczyński (80' Samsel), Mamajek (46' Koczkodan), Ko. Mamiński (65' Szurnicki), Kr. Mamiński, Wiski (60' B. Kaczyński).