zdjecie 5496

Sensacyjne rozstrzygnięcia w półfinale Krispol I ligi!

Siatkówka 27 kwietnia 2015 Komentarzy

Przed rozpoczęciem półfinałów Krispol I ligi trener Campera Wyszków Jan Such zapowiadał, że jego siatkarze nie będą mieli problemów z obroną tytułu mistrzowskiego. Zdanie musiał zweryfikować już po pierwszym półfinałowym weekendzie, gdyż jego zespół dwukrotnie przegrał ze Stalą Nysa i bardziej prawdopodobne jest to, że zagra o brąz.

Przed rozpoczęciem półfinałów Krispol I ligi trener Campera Wyszków Jan Such zapowiadał, że jego siatkarze nie będą mieli problemów z obroną tytułu mistrzowskiego. Zdziwić się musiał już po pierwszym półfinałowym weekendzie, gdyż jego zespół dwukrotnie przegrał ze Stalą Nysa i bardziej prawdopodobne jest to, że zagra o brąz.

- W zeszłym roku chłopcy cieszyli się z mistrzostwa I ligi, dopuszczony do ekstraklasy został trzeci i czwarty zespół, my nie. W tym roku znów wygramy i co? Znów nas nie wpuszczą. Jaki mam mieć cel pracy, żeby walczyć z tymi chłopakami? - mówił jeszcze przed tygodniem trener Jan Such w wywiadzie dla TVP Sport. Trudno nie dziwić się rozgoryczeniu doświadczonego szkoleniowca, który chętnie popracowałby jeszcze na parkietach siatkarskiej ekstraklasy. I choć jego zespół spełnił minimalny wymóg sportowy (awans do najlepszej "czwórki" Krispol I ligi), to jednak walka o złoto mocno się skomplikowała.

Stal Nysa w sobotę pokonała Camper 3:2, w niedzielę powtórzyła swój sukces wygrywając 3:1. W dodatku Camper w sobotnim spotkaniu stracił jeden ze swoich największych atutów, jakim jest atakujący Łukasz Kaczorowski - doznał on kontuzji, która może go na dłuższy czas wykluczyć z gry w siatkówkę. W rywalizacji do trzech zwycięstw Stal prowadzi 2:0 i już w najbliższą środę będzie miała szansę na rozstrzygnięcie rywalizacji na swoją korzyść.

W drugiej parze półfinałowej Ślepsk Suwałki gładko przegrał u siebie z Victorią Wałbrzych 0:3. Drugi mecz pomiędzy niedawnym pogromcą Pekpolu Ostrołęka a beniaminkiem zaplecza Plus Ligi rozegrany zostanie w poniedziałek 27 kwietnia o godzinie 17.45. Transmisja meczu w TVP Sport.

Przypomnijmy, że w rozgrywkach Krispol I ligi w sezonie 2014/15 grali również siatkarze Pekpolu Ostrołęka. Biało-czerwoni zajęli siódme miejsce w stawce czternastu zespołów.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.