zdjecie 7405
zdjecie 7405

Siatkarki Nike Ostrołęka wygrały turniej półfinałowy III ligi!

Siatkówka 01 maja 2017 0 Komentarzy

To była niezwykle udana niedziela dla seniorek OTPS Nike Ostrołęka. Podopieczne Dariusza Werpachowskiego zwyciężyły w rozgrywanym w Bełchatowie turnieju półfinałowym III ligi kobiet i awansowały do finału, gdzie powalczą o awans do II ligi.

Turniej półfinałowy w Bełchatowie odbywał się z udziałem trzech zespołów: oprócz Nike i gospodyń (Skry Bełchatów), do rywalizacji przystąpiła też Sparta Grodzisk Mazowiecki. Zmagania rozpoczęły się meczem ekip z Bełchatowa i Grodziska Mazowieckiego, zakończonym zwycięstwem gospodyń 3:2. Spartanki do meczu z Nike Ostrołęka przystępowały więc "z nożem na gardle". Porażka eliminowałaby je z turnieju. Z kolei siatkarki Nike pojechały do Bełchatowa bez większej presji, choć z zamiarem wywalczenia awansu do finału.

Trenerzy Dariusz Werpachowski i Tomasz Pakieła do Bełchatowa zabrali ekipę w składzie: Monika Gromadzka, Joanna Sobotka, Gabriela Lendzioszek, Klaudia Lendzioszek, Natalia Mierzejewska, Kamila Kolanowska, Wiktoria Lipka,  Sandra Zuska, Klaudia Waśkiewicz, Zuzanna Brewczyńska, Zofia Dudziec, Aleksandra Jadczak, Karolina Auchimik. W ostatniej chwili sprawy osobiste wyeliminowały z gry Urszulę Iwaniuk, zabrakło także oczywiście przyszłych maturzystek - Klaudii Jadczak, Michaliny Liszewskiej, Natalii Ossowskiej i Magdaleny Wiszowatej. Mimo to, ostrołęczanki poradziły sobie z rywalkami.

Mecz z Grodziskiem Mazowieckim przebiegał pod dyktando Nike. Rywalki chyba nie wytrzymały presji związanej z tym meczem i dość gładko oddały trzy sety - do 12, 17 i 14. Więcej emocji było w popołudniowym spotkaniu Nike ze Skrą Bełchatów. Gospodynie prowadziły już 2:0 po wygranych zaciętych końcówkach (do 23 i 26), ale ostrołęckie siatkarki odwróciły losy meczu, wygrywając dwa kolejne sety do 23 i 17, a w dodatku tie-breaka do 6. Wygrana 3:2 oznaczała zwycięstwo Nike w turnieju półfinałowym i pewny awans do finału.

- W ostatniej chwili sprawy osobiste wyeliminowały z gry naszą kapitan Ulę Iwaniuk, ale mamy na tyle wyrównany skład, że poradziliśmy sobie. Świadczy to o sile naszego zespołu i o znaczeniu zespołowości w siatkówce. Plan minimum został wykonany z nawiązką, bo mamy pewny awans z pierwszego miejsca do turnieju finałowego - mówi prezes OTPS Nike Dariusz Piersa.

Przed siatkarkami Nike ostatni akord sezonu 2016/17, jakim będzie turniej finałowy III ligi z udziałem czterech drużyn, z których dwie awansują do II ligi. Rywalizacja odbędzie się w dniach 19-21 maja. Więcej o rywalkach Nike w turnieju finałowym, a także o celach na ten turniej już w najbliższych dniach w naszym serwisie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.