Siatkarki z "szóstki" na drugim miejscu w województwie!

Siatkówka 16 maja 2016 Komentarzy

Siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce zdobyły srebrny medal w finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej finałowy odbył się w dniach 13-15 maja w Ciechanowie. Lepsze od ostrołęczanek okazały się tylko warszawianki z SP 220.Zawodniczki SP 6 Ostrołęka podczas turnieju w Ciechanowie rozegrały pięć niezwykle emocjonujących spotkań. Każdy z meczów rozegranych przez podopieczne Doroty Pawelczyk i Dariusza Piersy kończył się tie-breakiem, co gwarantowało duże emocje, ale także potęgowało zmęczenie zawodniczek. Nasze siatkarki okazały się jednak niezwykle dzielne i ambitne, w decydującym meczu tocząc wyrównany bój z SP 220 Warszawa. Rywalki wygrały 2:1, ale już teraz widać, że w naszym mieście rośnie kolejne pokolenie utalentowanej młodzieży.

Oprócz meczu z warszawiankami, siatkarki SP6 odniosły zwycięstwa 2:1 z SP Międzyborów, SP Opinogóra, SP 23 Płock i PSP 34 Radom. Zespół wicemistrzyń Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej tworzyły Alicja Lendzioszek (kapitan), Wiktoria Sawicka, Oliwia Kuligowska, Ewa Zamojska, Julia Kaczyńska, Aleksandra Hymkowska, Wiktoria Prachniak, Nicole Czarnecka, Julia Nowak i Aleksandra Syguła.

Zwycięzcą MIMS została ekipa SP 220 Warszawa, kolejne miejsca zajęły: SP 6 Ostrołęka, SP Międzyborów, PSP 34 Radom, SP 23 Płock i SP Opinogóra.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.