Siódemka doceniona za dobre wyniki (zdjęcia)

Lekkoatletyka 05 stycznia 2018 4 Komentarze

Zdolni sportowcy z UKS Siódemka Ostrołęka wraz z trenerami Dariuszem Dąbrowskim i Markiem Mierzejewskim pojawili się w Urzędzie Miasta na zaproszenie prezydenta Janusza Kotowskiego. Władze Ostrołęki podziękowały im za osiągnięte wyniki w 2017 roku.Sezon pełen sukcesów

W spotkaniu udział wzięło czworo zawodników Siódemki: Marta Łada, Kornelia Suchecka, Daniel Gadomski i Adam Piątkowski. W 2017 roku zdobyli oni najwięcej punktów dla swojego klubu we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży (Gadomski 19, Suchecka 16, Piątkowski 10, Łada 6). Oprócz tego, warto również przypomnieć zdobycze medalowe: w trójskoku Kornelia Suchecka zdobyła srebrne krążki w Mistrzostwach Polski U20, zarówno w hali, jak i na stadionie. Daniel Gadomski był brązowym medalistą halowych MP U20 w biegu na 1500 metrów. Marta Łada zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski U18 w trójskoku. Z kolei Adam Piątkowski był 4. w biegu na 5 km w przełajowych Mistrzostwach Polski U18 (do brązowego medalu zabrakło... 2 sekundy) oraz 5. w biegu na 1500 m w Mistrzostwach Polski U18.

W 2017 roku zawodnicy UKS Siódemka wzięli udział w 44 zawodach różnej rangi, 128 razy poprawiali swoje rekordy życiowe i 32 razy rekordy Klubu w różnych kategoriach wiekowych. Nic więc dziwnego, że taki dorobek został doceniony przez włodarzy miasta. Prezydent Janusz Kotowski, wiceprezydent Grzegorz Płocha oraz przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski spotkali się z reprezentantami klubu.

Wyniki przychodzą po czasie

Trenerzy UKS Siódemka przyznali, że klub stara się wciąż rozwijać, a trenerzy cierpliwie pracują z zawodnikami.

- Jesteśmy w programie Klub PZLA, jesteśmy w programie Lekkoatletyka dla każdego. Liczymy, że następne pokolenia nawiążą do tych naszych mistrzów i być może będą następcy z tych naszych programów. Mamy też zaplecze, nie przyspieszamy ich szkolenia. Jestem cierpliwy, mam doświadczenie, czasem wyniki przychodzą nawet po czterech latach - mówił Marek Mierzejewski.

- To niezwykła rzecz, że osoby z naszego miasta osiągają takie wyniki w tej niełatwej dyscyplinie. Wielką sztuką jest połączyć sport wyczynowy z nauką. Podziwiam, bo trzeba mieć dużą dyscyplinę - mówił prezydent Janusz Kotowski, a jakby na potwierdzenie jego słów pojawiła się informacja, że Daniel Gadomski dzień wcześniej na warszawskim AWF-ie zaliczył ważny egzamin z biochemii.

Wracając do nauki, trenerzy Siódemki przyznali, że pogodzenie treningów z nauką jest możliwe, ale musi być wyraźna chęć ze strony samego zawodnika. W wielu przypadkach takiej jednak brakuje.

- Jest to kwestia poukładania, są osoby, które skończyły trenować, bo mają więcej czasów dla siebie, dla koleżanek kolegów. Nie jest to tak, że jak nie chodzą na treningi to się 2 godziny dziennie uczą. Akurat ta kwestia do wielu rodziców jeszcze nie dotarła - mówił Mierzejewski. Rację przyznał mu prezydent Janusz Kotowski: - To wyjątkowe, jak młodzi ludzie potrafią sobie takie sprawy poukładać. Jak jest pasja, to wokół tego da się coś zbudować. Wielu ludzi młodych żyje dziś w wirtualnej rzeczywistości, dlatego trzeba doceniać sportowców.

Sporą część dyskusji poświęcono planowanemu remontowi stadionu miejskiego, ze szczególnym uwzględnieniem bieżni tartanowej, praktycznie niezbędnej w naszym mieście. Janusz Kotowski przyznał, że będą trwały starania w tej sprawie i modernizację stadionu postara się przeprowadzić etapami. Mamy nadzieję, że w tym przypadku sportowcy będą mieli się z czego cieszyć: powody do działania dla prezydenta już dali, zdobywając wiele medali w ubiegłym roku i latach poprzednich. Teraz czas na ruch włodarzy miasta, by poprawić im warunki treningu.

Na koniec spotkania lekkoatleci Siódemki otrzymali upominki od włodarzy miasta, co jest swego rodzaju nagrodą za udane wyniki w 2017 roku. Spotkanie z lekkoatletami UKS Siódemka odbyło się 5 stycznia br. w Urzędzie Miasta Ostrołęki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
19:24, 05 stycznia 2018

.

doświadczenie również w innej branży

ocena: -         zgłoś
...
21:03, 05 stycznia 2018

rene

Gratuluję Siódemce sukcesów, utalentowanej młodzieży i uśmiechu tej pani o włosach blond. Po obejrzeniu pierwszego zdjęcia aż chce się uśmiechnąć ;-)

ocena: -         zgłoś
...
21:43, 05 stycznia 2018

Biegacz

W dzisiejszych czasach powierzchnia miejskiego stadionu z żużlu to jest niebywałe zaniedbanie :(

ocena: -         zgłoś
...
00:28, 06 stycznia 2018

Ula

Grabo i koto czy wam się w głowie poprzewracało jak zapraszasz to wszystkich a nie wybrańców. Może tak apn czy koronę byście zaprosili.  Wrrrrrr

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.