Ślepsk Suwałki z Pucharem Prezydenta Ostrołęki (zdjęcia)

Siatkówka 01 września 2017 5 Komentarzy

Wicemistrz I ligi siatkarzy - Ślepsk Suwałki - został zwycięzcą turnieju o Puchar Prezydenta Ostrołęki. Podopieczni Dimy Skorija w finale pokonali BAS Białystok 3:0. Na trzeci miejscu zawody zakończyła ekipa Energi Net Ostrołęka - dziś gospodarze pokonali pierwszoligowy KPS Siedlce.

Mecz finałowy ostrołęckiego turnieju nie był widowiskiem "do jednej bramki". Co prawda Ślepsk pokazał więcej doświadczenia, ale momentami to siatkarze BAS-u mieli inicjatywę i napsuli wyżej notowanym rywalom sporo krwi, pokazując, że będą silnym rywalem ostrołęckiej drużyny w nadchodzącym sezonie. Białostocczanie dysponują silną zagrywką, która sprawiała kłopoty nawet pierwszoligowcom, a to już sygnał ostrzegawczy dla wszystkich zespołów II ligi gr. 2. Ostatecznie to jednak Ślepsk zwyciężył 3:0 i od wiceprezydenta Grzegorza Płochy otrzymał puchar za zwycięstwo w turnieju.

Ślepsk Suwałki - BAS Białystok 3:0 (25:22, 25:21, 25:21)

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się ze sobą ekipy Energi Net Ostrołęka i KPS Siedlce. Po dwóch setach zdecydowanie bliżej trzeciej lokaty byli siatkarze z Siedlec, którzy pierwszego seta wygrali po zaciętej walce na przewagi, a w drugim byli już wyraźnie lepsi. Wtedy jednak nastąpiło przełamanie drużyny trenera Mielnika, nasi siatkarze zaczęli grać dużo lepiej w każdym elemencie, powróciła wielka ambicja i pozytywna siatkarska agresja, a to dało efekty - trzeci set został wygrany do 18, czwarty do 23, a w tie-breaku ostrołęczanie przeważali już zdecydowanie i wygrali 15:8. Najlepszym zawodnikiem w ekipie Energi Net był Patryk Szwaradzki - dziś zdobywca aż 29 punktów.

Energa Net Ostrołęka - KPS Siedlce 3:2 (26:28, 16:25, 25:18, 25:23, 15:8)
Energa Net: Zdrojewski, Obuchowicz, Macyra, Szwaradzki, Guzewicz, Zalewski, Kowalczyk (libero) oraz Tomczak, Graczyk, Stojke.

Co ciekawe, obie drużyny zmierzyły się dziś dwukrotnie, bo rano trenerzy zdecydowali się rozegrać mecz sparingowy, który drużyna z Siedlec wygrała 3:0 (25:19, 25:21, 25:23). Dla Energi Net był to bardzo pożyteczny sprawdzian, bowiem w dwa dni udało się rozegrać trzy sparingi z pierwszoligowymi zespołami. Powinno to zaprocentować na kolejne wyzwania biało-czerwonych.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Skrzypkowski ze Ślepska Suwałki. Statuetki najlepszych zawodników drużyn odebrali: Patryk Szwaradzki (Energa Net Ostrołęka), Łukasz Rudzewicz (Ślepsk Suwałki), Cezary Stanisławajtys (BAS Białystok) i Michał Podgórzak (KPS Siedlce).