Sportowy weekend: Mistrzostwa Ostrołęki i Korona kontra Korona

Inne 28 października 2016 Komentarzy

W najbliższy weekend nie zabraknie wydarzeń sportowych w naszym mieście. Coś dla siebie znajdą miłośnicy piłki nożnej, siatkówki, pływania czy szachów. Zobacz plan wydarzeń i weź aktywny udział w sportowym weekendzie w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim.Piłka nożna:

W sobotę o godz. 14.00 rozpocznie się mecz Korony Ostrołęka z Koroną Szydłowo. W starciu dwóch Koron faworytem będzie ta ostrołęcka, która w tym sezonie nie poniosła jeszcze porażki, choć ostatnio zanotowała remis z KS CK Troszyn. Korona z Szydłowa spisuje się poniżej oczekiwań i zajmuje 12. miejsce w tabeli. Mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Witosa.

Przed Tęczą Łyse kolejne starcie w IV lidze mazowieckiej. Reprezentanci naszego powiatu na stadionie przy Witosa w Ostrołęce podejmą Czarnych Węgrów. Jest to rywal z pewnością w zasięgu graczy z Łysych, Czarni zajmują 11. miejsce z 22 punktami, Tęcza jest 16. - 12 punktów. W trzech ostatnich meczach Tęcza zanotowała wysokie porażki (0:3, 1:4, 1:5). Czy zła passa zostanie przerwana? Przekonamy się w niedzielne popołudnie.

W powiecie ostrołęckim obejrzymy mecze A Klasy: Kurpik Kadzidło - Gryf Kownaty Żędowe (niedziela, 14.00), Świt Baranowo - Korona Karolinowo (niedziela, 14.00) i Rzekunianka Rzekuń - Kryształ Glinojeck (sobota, 14.00). Emocje także w B Klasie: Kurpik II Kadzidło - WKS Mystkówiec Stary (niedziela, 11.00), Aldo Bartnik Myszyniec - FC Różan (sobota, 14.00) i Orz Goworowo - GUKS Krasnosielc (sobota, 14.00). Na wyjazdach zagrają KS CK Troszyn i GLKS Lelis.

OTS Korona Ostrołęka organizuje w weekend dwa turnieje młodzieżowe. W sobotę do rywalizacji przystąpią piłkarze z rocznika 2007, dzień później - z rocznika 2008 i młodsi. Początek obu turniejów w hali im. Arkadiusza Gołasia o godz. 10.00.

Pływanie:

UKS Piątka Ostrołęka zaprasza na V Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w pływaniu, które odbędą się w sobotę 29 października w Parku Wodnym Aquarium w Ostrołęce. Początek zawodów o godz. 10.00.

Po raz pierwszy Ostrołęcka pływania będzie gościła ponad 320 zawodników z 26 klubów z Polski i jednego klubu z Litwy Alytus SRC. Do zmagań przystąpią zawodnicy z: Warszawy, Łodzi, Starachowic, Nowego Dworu Mazowieckiego, Pułtuska, Wyszkowa, Łomży, Legionowa, Skierniewic, Ostrowi Mazowieckiej, Białegostoku, Sokołowa Podlaskiego i Nieporętu.

Ostrołękę reprezentować będą cztery kluby pływackie UŚKS, H2O, Szkoła Mistrzostwa Sportowego i UKS "Piątka". Patronem medialnym zawodów jest serwis eOstroleka.pl.

Siatkówka:

W najbliższą sobotę w hali przy ul. Partyzantów w Ostrołęce czekają nas siatkarskie emocje z udziałem czterech zespołów trzecioligowych. Gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta Ostrołęki będzie klub SPS Volley Ostrołęka. Oprócz ostrołęczan, zagrają zespoły z Olsztyna, Warszawy i Wolanowa.

Program gier:

10.10 – KPS Olsztyn – SPS Volley Ostrołęka
11.20 – UKS Powsinek Wilanów – Jaguar Wolanów
12.30 – KPS Olsztyn – Jagur Wolanów
13.40 – UKS Powsinek Wilanów – SPS Volley Ostrołęką
14.50 – Jaguar Wolanów – SPS Volley Ostrołęka
16.00 – KPS Olsztyn – UKS Powsinek Wilanów

Szachy:

W niedzielę 30 października od godz. 11.00 w Pensjonacie Wioletta przy ul. Rolnej rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w szachach, organizowane przez klub Wieża Ostrołęka. Na liście startowej w tym momencie jest ponad 20 zawodników - z Ostrołęki, Łomży, Wąsewa, Gostynina, Jasienicy, Wyszkowa, Małkini, Warszawy i białoruskiego Mińska.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.