Świerdzewski i Dąbrowski bezkonkurencyjni w Białej Podlaskiej

Lekkoatletyka 16 czerwca 2016 2 Komentarze

Damian Świerdzewski z Ostrołęki oraz Przemysław Dąbrowski z Borawego zdominowali rywalizację w V edycji Rodzinnego Pikniku Biegowego w Białej Podlaskiej. Nasi lokalni biegacze nie mieli sobie równych na dystansach 10 i 15 kilometrów.

Damian Świerdzewski z Ostrołęki oraz Przemysław Dąbrowski z Borawego zdominowali rywalizację w V edycji Rodzinnego Pikniku Biegowego w Białej Podlaskiej. Nasi lokalni biegacze nie mieli sobie równych na dystansach 10 i 15 kilometrów.

Damian Świerdzewski reprezentujący Mówiący Kij Ostrołęka pojawił się na starcie biegu na 10 kilometrów. Warto wspomnieć, że towarzystwo miał doborowe, bo jednym z uczestników rywalizacji na tym dystansie był brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2003 roku w biegu na 800 metrów Paweł Czapiewski. Do mety na tym dystansie dotarło 240 biegaczy, a Świerdzewski wpadł na metę jako pierwszy z czasem 32.05. Drugiego na mecie Guillaume Colliou z Monako wyprzedził o prawie minutę. Trzeci był Jean-Marc Leandro - 33.08.

Pięć kilometrów dłuższy dystans przebiegł Przemysław Dąbrowski, znany z kapitalnych występów w ostatnim czasie, m.in. podczas maratonu w Sztokholmie. Reprezentant powiatu ostrołęckiego (oraz Kancelaria Radcy Prawnego Stanisław Domalewski/adidasrunning Rzekuń) w Białej Podlaskiej nie miał sobie równych i wygrał rywalizację wynikiem 47.18, osiągając dwudziestosekundową przewagę nad drugim Dmitrijem Georgiewem z Białorusi.

- Czułem się wyśmienicie i pobiegłem tak, jakbym nie biegał maratonu. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. Zawodnik z Białorusi wiedział, że biegałem maraton i dlatego zaczął od mocnego tempa, ale uzyskałem nad nim przewagę i do mety kontrolowałem bieg - opisuje Dąbrowski.

Warto dodać, że zarówno Świerdzewski, jak i Dąbrowski poprawili swoje rekordy życiowe. Osiągnięte przez nich wyniki pokazują, że nasz region ma coraz większy potencjał biegowy. Oby podobnie było także w kolejnych startach.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
13:38, 16 czerwca 2016

Gość

Brawo panowie ciekawe ile czasu zajmuje dojście do takiej formy


...
15:07, 16 czerwca 2016

kibic

moja-ostrołęka nawet nie wie jak nasi chłopaki biegają, tam tylko piłka nożna. Brawo eostrolekaSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.