Świetny start Nakielskiego w Pucharze Niemiec

Pływanie 29 listopada 2017 0 Komentarzy

Kolejny rewelacyjny start na arenie międzynarodowej odnotował zawodnik WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski, który w dniach 24-25 listopada wystartował w reprezentacji Polski na 26. Międzynarodowym Pucharze Niemiec w Warendorfie.

Jak co roku na starcie tych prestiżowych zawodów stanęło kilkaset zawodniczek i zawodników z całego świata reprezentujących między innymi takie kraje jak: Australia, Nowa Zelandia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Francja, Południowa Afryka, Kanada, Austria,  Holandia, Belgia, Szwajcaria, Hiszpania, Polska. Zawodnik z Ostrołęki  w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył w sumie pięć medali (cztery złote i jeden srebrny) oraz ustanowił nowy rekord Polski juniorów (100 m kombinowane).

Złote medale Hubert Nakielski zdobył na dystansach :  200 m super ratownik z czasem 2:16,13s , 100 m kombinowane z czasem 1:04,75s (nowy rekord Polski juniorów), 50 m holowanie manekina z czasem 0:31,14s , 100 m ratowanie z pasem z czasem 0:57,56 s. Srebrny medal Hubert wywalczył na dystansie 200 m z przeszkodami.  W klasyfikacji generalnej zawodów obejmującej pięć najlepszych startów indywidualnych Hubert Nakielski wśród juniorów uplasował się na I miejscu, natomiast wśród seniorów uplasował się na szesnastym miejscu.

- Swoimi udanymi występami na arenie międzynarodowej Hubert po raz kolejny potwierdził iż  należy do najlepszych zawodników na świecie zarówno w kategorii junior jak i senior. Przed nami już za dwa tygodnie kolejny start, tym razem w Zimowych Mistrzostwach Polski, na których mam nadzieję oprócz Huberta z dobrej strony zaprezentuje się również Mateusz Adamowski i Kamil Bojarski - komentuje Dariusz Małkowski, trener i prezes WOPR-OS Ostrołęka.