Świt Baranowo świętuje awans do A-Klasy!

Piłka nożna 29 maja 2016 2 Komentarze

Wielka radość w Baranowie! Piłkarze miejscowego Świtu wygrali z Iskrą Zaręby Kościelne 8:0 i tym samym przypieczętowali zasłużony awans do rozgrywek A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Walkowerem swój mecz oddała ekipa Korony II Ostrołęka.

Wielka radość w Baranowie! Piłkarze miejscowego Świtu wygrali z Iskrą Zaręby Kościelne 8:0 i tym samym przypieczętowali zasłużony awans do rozgrywek A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Walkowerem swój mecz oddała ekipa Korony II Ostrołęka.

Mecz Świtu z Iskrą był praktycznie formalnością. Od początku do końca meczu Świt panował na boisku, udowadniając, że mistrzostwo B-Klasy jest całkowicie zasłużone. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:0 - po dwa gole strzelili Mateusz Tabaka i Mateusz Michalak, po jednej dołożyli Krystian Olender, Marcin Dobrzyński i Mateusz Rybka, a jeden gol był samobójczy. Na kolejkę przed końcem rozgrywek Świt zapewnił sobie promocję do wyższej ligi.

Wiadomo też, że na drugiej lokacie sezon zakończy WKS Mystkówiec Stary, który wygrał z Orzem Goworowo 3:0. Nie grały ekipy GLKS Lelis i Korony II Ostrołęka. Pierwsza z tych drużyn zaliczyła trzy punkty bez gry, gdyż KS Pniewo wycofał się z rozgrywek. Natomiast rezerwy Korony oddały mecz z FC Różan walkowerem.

Wyniki 17. kolejki B-Klasy ostrołęckiej:

FC 2013 Różan 3-0 (wo) Korona II Ostrołęka
GLKS Lelis 3-0  (wo) KS Pniewo
GKS Pokrzywnica 7-3 GKS Andrzejewo
Świt Baranowo 8-0 Iskra Zaręby Kościelne
WKS Mystkówiec Stary 6-2 Orz Goworowo

Tabela:

1. Świt Baranowo - 42 pkt
2. WKS Mystkówiec Stary - 37 pkt
3. GKS Maxrol Andrzejewo - 33 pkt
4. Korona II Ostrołęka - 32 pkt
5. GKS Pokrzywnica - 31 pkt
6. Iskra Zaręby Kościelne - 22 pkt
7. GLKS Lelis - 18 pkt
8. Orz Goworowo - 17 pkt
9. FC 2013 Różan - 10 pkt
10. KS Pniewo - wycofany z rozgrywek

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
23:18, 29 maja 2016

Gość

Koronę całą do rozwiązania. To za mało dostali dotacji  miejskiej? , żeby teraz oddawać mecze walkowerem, bo jaśnie panom nie chce się jechać całe 27 km do Różana.
Kpiny sobie urządzają!
Czy ktoś weźmie się za tych pseudo sportowców i działaczy rodem z PRL-u?


...
23:44, 29 maja 2016

Gość

Korona miała wszystko w garśći po jesieni a wyszła żenada. Trudno, Świt najbardziej zasłużył na awans no i dobrze, mają fajny stadion to niech grają wyzejSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.