Szesnaście medali ratowników WOPR-OS Ostrołęka w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Inne 20 maja 2024 0 Komentarzy

Szesnaście medali (4 złote, 7 srebrnych, 5 brązowych), kilka czwartych miejsc oraz rekordy życiowe to dorobek zawodników WOPR-OS Ostrołęka (Gabriela Grabowska, Aleksandra Żochowska, Julia Ościłowska, Igor Łada, Błażej Samluk, Krzysztof Sobieski, Paweł Ościłowski, Kamil Bojarski, Mikołaj Pęza), którzy 19 maja wystartowali w Pomorskiej Lidze w sportowym ratownictwie wodnym w Gdańsku.

Jak wypadli ratownicy WOPR-OS? Wyniki

• Na 50 m ratowanie kombinowane: w kategorii młodzik Paweł Ościłowski zajął 3. miejsce, w kategorii młodzik starszy Julia Ośiłowska zajęła 3. miejsce wśród dziewcząt, w tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców Krzysztof Sobieski zajął 3. miejsce, a Mikołaj Pęza uplasował się na 4. miejscu.
  • Na 100 m ratowanie kombinowane: w kategorii junior wśród kobiet Gabriela Grabowska zajęła 3. miejsce, a Aleksandra Żochowska uplasowała się na 11. pozycji. W tej samej kategorii wiekowej wśród panów Igor Łada zajął 4. miejsce a w kategorii junior młodszy Błażej Samluk - 2. miejsce, zdobywając srebrny medal.
  • Na 50 m holowanie manekina: Gabriela Grabowska zajęła 1. miejsce w kategorii junior i 2. miejsce w kategorii Open, Aleksandra Żochowska zajęła 10. miejsce w kategorii junior, a Julia Ościłowska zajęła 2. miejsce zdobywając srebrny medal w kategorii młodzik starszy. W tej samej konkurencji wśród panów Igor Łada zajął 2. miejsce w kategorii junior, Kamil Bojarski zajął 5. miejsce w kategorii Open, Błażej Samluk zajął 1. miejsce w kategorii junior młodszy, Krzysztof Sobieski zajął 2. miejsce w kategorii młodzik starszy, a Mikołaj Pęza uplasował się na 4. pozycji.
  • Na 100 m ratowanie manekina z pasem: w kategorii młodzik wśród chłopców Paweł Ościłowski zajął 2. miejsce, natomiast w kategorii junior wśród kobiet Gabriela Grabowska zajęła 3. miejsce, a Aleksandra Żochowska uplasowała się na 7. pozycji.
  • Na 50 m ratowanie manekina z pasem: w kategorii młodzik starszy wśród chłopców Mikołaj Pęza zajął 1. miejsce, zdobywając złoty medal, a Krzysztof Sobieski 2. miejsce ze srebrnym medalem, natomiast wśród dziewcząt Julia Ościłowska zajęła 4. miejsce.
  • W wyścigu drużynowym na dystansie 4x25m holowanie manekina zespół w składzie: Pęza, Bojarski, Łada, Samluk w kategorii Open zdobył złoty medal.

- To był bardzo udany start moich zawodników, którzy oprócz zdobyczy medalowych w swoich startach ustanowili kilka rekordów życiowych. Gratulacje - podsumował trener Dariusz Małkowski.