zdjecie 266

Szkolenie Nike zauważone w Warszawie: "Jestem pod wrażeniem pracy trenerów"

Siatkówka 19 lutego 2016 Komentarzy

Wychowanka OTPS Nike Ostrołęka Paulina Niedźwiecka zdobyła tytuł wicemistrzyni Mazowsza juniorek w barwach ESPES Sparty Warszawa. Jest to wielki sukces zawodniczki warszawskiego klubu, lecz trzeba pamiętać o początkach jej szkolenia. Zauważa to Maciej Szewczyk - kierownik ekipy ze stolicy.

Wychowanka OTPS Nike Ostrołęka Paulina Niedźwiecka zdobyła tytuł wicemistrzyni Mazowsza juniorek w barwach ESPES Sparty Warszawa. Jest to wielki sukces zawodniczki warszawskiego klubu, lecz trzeba pamiętać o początkach jej szkolenia. Zauważa to Maciej Szewczyk - kierownik ekipy ze stolicy.

ESPES Sparta Warszawa to jeden z czołowych mazowieckich klubów siatkarskich kobiet. Ma on także wiele wspólnego z Ostrołęką, od lat współpraca między ESPES Spartą a Nike Ostrołęka układa się wzorowo. Wspomniana już Paulina Niedźwiecka jest czołową juniorką tego klubu, a inne wychowanki Nike - Monika Makowiecka i Martyna Lenkiewicz - znajdują się w sztabie szkoleniowym "Spartanek".

- Paulina świetnie wkomponowała się w ekipę ESPES Sparty, praktycznie z marszu stała się ważnym elementem zarówno naszej ekipy juniorek, jak i seniorek. Solidna, dobrze wyszkolona lewoskrzydłowa, którą każdy klub młodzieżowy chciałby widzieć w swoich szeregach - komplementuje Maciej Szewczyk, kierownik ESPES Sparty Warszawa.

Warszawski zespół z pewnością nie byłby tak zadowolony, gdyby nie początki szkolenia Pauliny Niedźwieckiej, które miały miejsce w Ostrołęce. OTPS Nike to klub od lat znany z dobrej pracy z młodzieżą, obecnie jest najliczniejszym pod względem populacji podmiotem sportowym w Ostrołęce. Jaką opinię o ostrołęckiej myśli szkoleniowej ma kierownik ESPES Sparty Warszawa?

- Jestem pod wielkim wrażeniem pracy Darka Piersy i Darka Werpachowskiego. Dziewczyny z Nike są świetnie wyszkolone technicznie, mają też fajnie poukładane w głowach - to prawdziwe walczaki, ale bez tendencji do gwiazdorzenia, czy roszczeniowości wobec klubu - mówi Maciej Szewczyk - Dlatego też chętnie widziałbym dziewczyny z Ostrołęki w ESPES Sparcie, ale warunkiem byłaby tu ścisła współpraca i porozumienie z klubem i wspomnianymi trenerami. Jeżeli wspólnie stwierdzilibyśmy, że najlepsze dla rozwoju danej zawodniczki byłyby przenosiny do stolicy, taki projekt miałby wielkie szanse powodzenia - dodaje.

Warto podkreślić, że Paulina Niedźwiecka w barwach ESPES Sparty nie powiedziała jeszcze z pewnością ostatniego słowa w tym sezonie. Drugie miejsce na Mazowszu (tuż za Legionovią) promowało warszawski zespół do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski juniorek, które odbędą się pod koniec lutego. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz w naszym serwisie sportowym będziemy mogli wspominać o sukcesach wychowanek ostrołęckiej siatkówki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.