Tęcza Łyse skarciła Czarnych w drugiej połowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka nożna 31 października 2016 Komentarzy

Tęcza Łyse pokonała Czarnych Węgrów 4:1 w spotkaniu 16. kolejki IV ligi mazowieckiej. Gospodarze niedzielnego starcia do przerwy przegrywali 0:1 i zanosiło się na niekorzystny wynik, lecz na drugą część gry drużyna z powiatu ostrołęckiego wyszła odmieniona i odniosła przekonujące zwycięstwo.

Pierwsza połowa meczu Tęcza - Czarni należała do gości. W 30. minucie Radosław Peplin strzelił bramkę dla przyjezdnych, dzięki czemu na przerwę schodzili oni z minimalnym prowadzeniem. Nie wiemy co trener Dariusz Narolewski przekazał w przerwie swoim podopiecznym, ale jedno jest pewne: podziałało. Już w 56. minucie do wyrównania doprowadził Krzysztof Szymański, a osiem minut później po trafieniu Karola Kamionowskiego było 2:1 dla gospodarzy.

Tęcza nie zwalniała jednak tempa, w 70. minucie Marek Kaliszewski podwyższył wynik meczu, a w kolejnych minutach miał jeszcze jedną wyborną sytuację, w której świetnie zachował się bramkarz Krzysztof Ufnal. Co nie udało się Kaliszewskiemu, udało się Mateuszowi Bałdydze - jego strzał głową z 88. minuty ustalił wynik meczu na 4:1. Tęcza dzięki świetnej drugiej połowie zapisała na swoim koncie ważne trzy punkty. Radości nie było końca...

Dla drużyny z powiatu ostrołęckiego było to czwarte zwycięstwo w sezonie. Z 15 punktami na koncie Tęcza zajmuje 15. miejsce w tabeli IV ligi. Za tydzień lokalna ekipa zmierzy się na wyjeździe z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki, a do zakończenia rundy jesiennej pozostały tylko trzy kolejki.

Tęcza Łyse - Czarni Węgrów 4:1 (0:1)

⚽ 0:1 Peplin '30
⚽ 1:1 Szymański '56
⚽ 2:1 K. Kamionowski '64
⚽ 3:1 Kaliszewski '70
⚽ 4:1 Bałdyga '88

TĘCZA: Jędraszczak - Domian, Prusinowski (65' Bałdyga), K. Kamionowski (78' Grzyb), Zygmunt, Sowa, Szymański, Wargulewski, Korytkowski (85' Zalewski), Kaliszewski, Sokołowski (73' Kaczyński).