Tęcza Łyse zwycięska na koniec rundy jesiennej IV ligi

Piłka nożna 21 listopada 2016 Komentarzy

Tęcza Łyse udanie zakończyła rundę jesienną w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej gr. północnej. Piłkarze z powiatu ostrołęckiego wygrali na wyjeździe z Unią Warszawa 2:1. Zimę piłkarze z Łysych spędzą na piętnastym miejscu w tabeli, wiec wiosną czeka ich trudna walka o utrzymanie się w rozgrywkach.

Faworytem meczu w Warszawie byli goście spod Ostrołęki, gdyż Unia w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań, zajmując dopiero 19. miejsce w tabeli. Tęcza była cztery "oczka" wyżej, lecz potrzebowała punktów jak tlenu, ewentualna porażka mogła niesamowicie skomplikować plany lokalnego klubu dotyczące walki o utrzymanie w rundzie wiosennej, wysoka strata mogłaby ten cel wyraźnie oddalić.

Na bramki czekaliśmy aż do 62. minuty, wtedy to Piotr Kamionowski pokonał bramkarza gospodarzy. Dwanaście minut później powtórzył on swój wyczyn, dzięki czemu trzy punkty były już na wyciągnięcie ręki. Gospodarze nie poddali się i strzelili bramkę w 85. minucie, lecz to było wszystko na co było ich stać tego dnia. Tęcza odniosła swoje piąte zwycięstwo w dziewiętnastym meczu. Bilans graczy prowadzonych przez Dariusza Narolewskiego to pięć zwycięstw, cztery remisy i dziesięć porażek. Daje to piętnastą lokatę w tabeli z nadzieją na skuteczną pogoń, choć już do czternastego MKS Przasnysz strata wynosi cztery punkty.

Unia Warszawa - Tęcza Łyse 1:2 (0:0)

⚽ dla Tęczy: P. Kamionowski '62 '74

Tęcza: Jędraszczak - K. Kamionowski, Zygmunt, Kardaś, Domian, Szymański (65' Sulkowski), Sowa (80' Zalewski), Korytkowski (77' Prusinowski), P. Kamionowski (75' Grzyb), Wargulewski, Kaliszewski.