Szczęśliwy remis Tęczy Łyse z Dolcanem [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 14 listopada 2016 Komentarzy

Tęcza Łyse zremisowała z Dolcanem Ząbki 1:1 w spotkaniu 18. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej. Z remisu na pewno bardziej cieszą się gospodarze, którzy w trakcie spotkania mieli sporo szczęścia. Dolcan nie wykorzystał karnego, strzelił też bramkę, której nie uznał sędzia. W meczu padł jednak remis.

Do 22. minuty na boisku działo się niewiele, obie drużyny próbowały przystosować się do gry na sztucznej murawie, przez co gra wyglądała na "szarpaną". Wtedy to Marek Kaliszewski zdecydował się na rajd skrzydłem, dośrodkował w pole karne, tam piłka trafiła na głowę Daniela Wargulewskiego, a ten pewnym strzałem pokonał Krzyżewskiego. Bramka dla Tęczy obudziła gości, którzy od tego momentu przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami.

Na plus zasługuje tu jednak obrona Tęczy, która skutecznie rozbijała ataki Dolcanu, mimo dużej przewagi rywala w posiadaniu piłki. Po przerwie goście ruszyli odważnie do ataku, co już na początku gry po zmianie stron zakończyło się rzutem karnym. Strzał Marcina Stańczyka trafił jednak w poprzeczkę. Dolcan miał też spore pretensje o nieuznaną bramkę - w jednej z kolejnych akcji Jędraszczaka pokonał Patryk Szeliga i wydawało się, że zrobił to w sposób prawidłowy, lecz sędzia Piotr Woliński odgwizdał pozycję spaloną.

Gospodarze próbowali gry z kontry, a Dolcan miał problemy z przebiciem się przez szczelną obronę Tęczy. Goście nadal grali atakiem pozycyjnym, próbując wymanewrować defensywę miejscowych. Udało się w 81. minucie, to właśnie wtedy Marcin Stańczyk strzelił gola głową po skutecznym dośrodkowaniu. Do końca meczu wynik już się nie zmienił, a Tęcza dopisała do swojego dorobku kolejny punkt. Drużynie z powiatu ostrołęckiego pozostało już tylko jedno spotkanie w rundzie jesiennej, na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Unią Warszawa.

Tęcza Łyse - Dolcan Ząbki 1:1 (1:0)

⚽ 1:0 Wargulewski '22
⚽ 1:1 Stańczyk '81

TĘCZA: Jędraszczak - K. Kamionowski, Zygmunt, Kardaś, Sulkowski, Wargulewski (59' Szymański), Korytkowski (65' Sokołowski), Domian (82' Prusinowski), Sowa, M. Kaliszewski, P. Kamionowski.

DOLCAN: Krzyżewski – Dadacz, Krystosiak, Kowalski, Szulakowski, Krajewski, Nowacki, Stańczyk, Stanisławski, Grzymkowski (71' Latos), Szeliga (82' R. Barzyc).