Test Coopera 2022 w Ostrołęce. Padł rekord [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 24 września 2022 1 Komentarz

Na stadionie miejskim w Ostrołęce odbył się Test Coopera organizowany przez UKS Clan Ostrołęka. To wydarzenie, które corocznie gromadzi wielu miłośników biegania. W tym roku rywalizacja była niezwykle owocna, padł bowiem rekord w biegu, jaki... właśnie do bicia rekordów był przeznaczony.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania wytrzymałości przede wszystkim sportowców.

Klub UKS Clan Ostrołęka od lat organizuje w Ostrołęce taki test. Chętnych do 12 minut biegu po bieżni ostrołęckiego stadionu nie brakuje. W sobotę od godziny 10.00 ruszały biegi, po których uczestnicy od razu otrzymywali certyfikaty. Były też biegi wyjątkowe - Norwidowski z uczniami i nauczycielami II LO, a zaraz po nim wystartował bieg po rekord. Nazwa wskazywała sama za siebie i trzeba przyznać, że się udało. Po zakończeniu biegu Damian Świerdzewski mógł cieszyć się z rekordowego rezultatu, a start w teście potraktował jako przetarcie przed kolejnymi biegami.

Ostatnim akcentem testu był Bieg Solidarności. Ostrołęcka Solidarność, z przewodniczącym Aleksandrem Zawalichem na czele, ufundowała nagrody dla najlepszych zawodników.

Wyniki zamieścimy po komunikacie końcowym UKS Clan. Zapraszamy do galerii zdjęć z biegu.

Patronat nad testem objęli: prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, przewodniczący rady miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, dyrektor ostrołęckiego szpitala wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia Paweł Rafał Natkowski. Narodowym koordynatorem akcji jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
08:13, 26 września 2022

się impreza udała

Brawo Damian!

ocena: 0%         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.