zdjecie 5254

Trwają zgłoszenia! I Bieg Papieski już w kwietniu w Ostrołęce

Lekkoatletyka 19 marca 2015 Komentarzy

MZOS-TiIT oraz UKS CLAN Ostrołęka zapraszają na I Ostrołęcki Bieg Papieski pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Bieg na dystansie 2800 m wiódł będzie ulicami Ostrołęki i zaplanowany został na 12 kwietnia.

MZOS-TiIT oraz UKS CLAN Ostrołęka zapraszają na I Ostrołęcki Bieg Papieski pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Bieg na dystansie 2800 m wiódł będzie ulicami Ostrołęki i zaplanowany został na 12 kwietnia.

- Pokonując ten dystans pragniemy oddać hołd wielkiemu Polakowi, Św. Janowi  Pawłowi II, Patronowi miasta Ostrołęki, w związku z przypadającą w tym roku pierwszą rocznicą Jego kanonizacji (27.04) oraz 10. rocznicą śmierci (02.04) - czytamy w komunikacie organizatorów.

Bieg to także wspaniała okazja do popularyzacji najprostszej formy ruchu wśród mieszkańców miasta i okolic, promowania zdrowego stylu życia i integracji międzypokoleniowej. To wydarzenie wpisuje się również w obchody piętnastolecia istnienia Klubu sportowego UKS CLAN przy II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Start i meta biegu zlokalizowane zostały przy pomniku Papieża Jana Pawła II przy Kościele Farnym (ul. Szwedzka 2).

Warto zaznaczyć, że św. Jan Paweł II jest pierwszym Papieżem, który otrzymał złoty medal Orderu Olimpijskiego (pięć pierwszych pielgrzymek do Polski Papież odbywał w cyklu olimpijskim, czyli co cztery lata), a sport odgrywał niezwykle ważną rolę w jego życiu. Podkreślał także istotę uprawiania sportu przez młode pokolenie, traktując go jako swoisty instrument wychowawczy.

- Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistniać. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca. Zachęcam was, młodych sportowców, abyście żyli zgodnie z wymaganiami tych wartości, abyście w życiu byli zawsze ludźmi prawymi, uczciwymi i zrównoważonymi, ludźmi, którzy budzą zaufanie i nadzieję - mówił Jan Paweł II w jednym ze swoich przemówień.

Zapisy uczestników prowadzi UKS Clan Ostrołęka. Zgłoszeń można dokonywać po uprzednim zapoznaniu się z Regulaminem zawodów - w formie elektronicznej, przesyłając kartę zgłoszeniową i oświadczenie na adres: clan.lekkoatletyka@gmail.com (do 10 kwietnia 2015 r.), telefonicznie: 506799655, 534034888 lub 602711305 albo osobiście w siedzibie klubu, ul. Traugutta 2 w Ostrołęce.
'
Do zawodów dopuszczone mogą być osoby, które ukończyły dwunasty rok życia, tj. rocznik 2003 i starsi. Organizator przewiduje medale dla zwycięzców w kategoriach wiekowych Kobiet i Mężczyzn  K/M 12 (rocznik 2003–2002),  K/M 14 (2001–2000),  K/M 16 (1999–1996) K/M 20 (1995–1976) K/M 40 (1975–1956) K/M 60 (1955 i starsi), najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu oraz rozlosowanie nagród – niespodzianek wśród wszystkich uczestników.

Limit miejsc w biegu wynosi 150 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.