Trzy medale w Puławach! Udany koniec półrocza Piątki Ostrołęka

Pływanie 04 lipca 2024 0 Komentarzy

W sobotę 29 czerwca zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach o Puchar Prezydenta Puław w pływaniu, które odbyły się na pięknym 50-metrowym otwartym obiekcie.Zawody zgromadziły ponad 380 zawodniczek i zawodników z 37 klubów pływackich.

Piątka popłynęła w składzie: Zuzanna Zecer, Hanna Wawrzyńska, Wiktoria Tupacz, Natalia Skórzewska, Alicja Bieluch, Adrianna Gutowska, Lena Łozińska oraz Marcel Łoziński.

• Zuzia Zecer zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 31,87 (rekord życiowy) oraz medal srebrny na 200 m stylem motylkowym z czasem 2:52,13 (rekord życiowy).
  • Hania Wawrzyńska zdobyła srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 41,45 oraz zajęła 5. miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,47 (rekord życiowy).

UKS Piątka podsumowuje:

To był ostatni start naszych zawodników w tym półroczu,w którym na 16 startów zdobyliśmy aż 228 medali i bardzo się cieszymy że z roku na rok przybywa nam utalentowanej młodzieży i mamy nadzieje że druga połowa roku nie będzie gorsza. Teraz zawodnicy po takich obfitujących miesiącach w medale,udają się na przerwę wakacyjną i 16 sierpnia organizujemy wyjazd na obóz Sportowy do Chorwacji.