zdjecie 7612

Trzy ostrołęckie akcenty w kadrze narodowej siatkarzy

Siatkówka 15 marca 2017 2 Komentarze

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Ferdinando de Giorgi podał szeroki 62-osobowy skład kadry narodowej na sezon 2017. Wśród powołanych znalazło się aż trzech zawodników związanych w przeszłości z Ostrołęką.

- Spośród zawodników z tej listy powoływane będą kadry na nadchodzące akcje szkoleniowe i turnieje w sezonie 2017. Najważniejszym oczywiście, jak zaznaczał już w grudniu nowo wybrany trener reprezentacji Ferdinando De Giorgi, będą Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017 - czytamy na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Żadnej niespodzianki nie ma oczywiście w przypadku powołania rodowitego ostrołęczanina Grzegorza Łomacza. Rozgrywający Cuprum Lubin był podstawowym zawodnikiem kadry narodowej w ostatnich latach i powinien być pewnym punktem biało-czerwonych również w 2017 roku. Z kolei miłą ciekawostką jest powołanie dwóch środkowych znanych z występów w ostrołęckim Necie (wtedy pod nazwą Pekpol): Mateusz Sacharewicz reprezentował ostrołęcki klub w latach 2010-2012, z kolei Damian Boruch (na zdjęciu) w Ostrołęce grał w latach 2013-2015.

Pełną listę powołanych zobaczyć można w komunikacie PZPS.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:23, 15 marca 2017

grzesiek

Po Sacharewiczu było widać że daleko zajdzie, ale Borucha to bym sie tam nie spodziewał ;-)


...
11:26, 15 marca 2017

iwo

powołano 63 zawodników a ilu zagra 15-16?Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.