Trzy punkty Jantaru! Ostrołęckie piłkarki zdobyły Zgierz

Piłka nożna 08 września 2015 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka z bardzo dobrej strony zaprezentowały się w wyjazdowym spotkaniu 3. kolejki II ligi kobiet. Reprezentantki naszego miasta potwierdziły drzemiący w nich potencjał, wygrywając 4:2 i przesuwając się na ósme miejsce w tabeli.

Piłkarki Jantaru Ostrołęka z bardzo dobrej strony zaprezentowały się w wyjazdowym spotkaniu 3. kolejki II ligi kobiet z UMKS Zgierz. Reprezentantki naszego miasta potwierdziły drzemiący w nich potencjał, wygrywając 4:2 i przesuwając się na ósme miejsce w tabeli.

Już w poprzednim meczu (przegranym 2:5) z AZS UW Warszawa Jantarki prezentowały momentami bardzo dobrą grę, co pozwalało z optymizmem patrzeć na zbliżający się mecz w Zgierzu. Na prowadzenie wyszły jednak gospodynie - już w 13. minucie Katarzyna Kulesik pokonana została przez Aleksandrę Kędzierską. Na odpowiedź naszych zawodniczek nie trzeba było długo czekać, osiem minut później było 1:1 po trafieniu Klaudii Płoskiej. Do przerwy więcej bramek nie padło, co zapowiadało duże emocje w kolejnych czterdziestu pięciu minutach.

Tak też się stało. Pięć minut po zmianie stron Jantarki mogły cieszyć się z prowadzenia po bramce Eweliny Milewskiej. Historia lubi się jednak powtarzać, a tym razem powtórzyła się ta z pierwszej połowy - z tym, że to Jantar był na prowadzeniu przez osiem minut a po tym czasie na listę strzelców wpisała się Paulina Witczak i tym samym zmieniła ona wynik meczu na 2:2.

Bohaterką pomarańczowych została Aleksandra Galarska. Dobrze dysponowana pomocniczka ostrołęckiego zespołu strzeliła dwie bramki - w 65. i 84. minucie. Gospodynie nie zdołały się podnieść po tych ciosach i mecz zakończył się dwubramkową wygraną klubu z Ostrołęki. Były to pierwsze punkty zawodniczek prowadzonych przez trenera Rafała Koska w tym sezonie. W następnej kolejce nasze piłkarki pauzują, do gry wrócą 20 września o godzinie 16.00 meczem domowym z Ząbkovią Ząbki (stadion przy ul. Witosa).