zdjecie 266

Udany weekend Victorii. Nie zawiedli bracia Waszkiewicz

Sporty walki 24 maja 2016 Komentarzy

Bracia Jakub i Kacper Waszkiewiczowie postarali się, by miniony weekend był jak najbardziej udany dla Victorii Ostrołęka. Młodszy z nich pokonał swojego odwiecznego rywala w Nowym Dworze Mazowieckim i jest bliski wyjazdu na Mistrzostwa Europy. Starszy pewnie pokonał w Piątnicy reprezentanta Litwy.

Bracia Jakub i Kacper Waszkiewiczowie postarali się, by miniony weekend był jak najbardziej udany dla Victorii Ostrołęka. Młodszy z nich pokonał swojego odwiecznego rywala w Nowym Dworze Mazowieckim i jest bliski wyjazdu na Mistrzostwa Europy. Starszy pewnie pokonał w Piątnicy reprezentanta Litwy.

Bardzo dobry występ w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Ziemi Nowodworskiej zanotował ostrołęczanin Jakub Waszkiewicz. W pierwszej walce pięściarz Victorii porozbijał Jakuba Kępistego z UOLKA Ostrów Mazowiecka, wygrywając jednogłośnie na punkty. Rywal miał ogromne problemy z zadawaniem ciosów, więc przewaga Waszkiewicza była niepodważalna. Duże znaczenie miała za to walka finałowa. Waszkiewicz spotkał się w niej z odwiecznym rywalem Konradem Gawronem z Rudy Śląskiej. Tym razem bokser Victorii triumfował na punkty, ale po bardzo zaciętym pojedynku.

- Kuba zna swojego rywala ze zgrupowań reprezentacji Polski, a wiadomo, że jak się boksuje z kimś często to nie ma mowy o uzyskaniu wyraźnej przewagi, bo zna się mocne i słabe strony przeciwnika - mówi trener Victorii Ostrołęka Bogusław Mierzejewski - Kuba był jednak celniejszy, lepszy technicznie, rywal więcej klinczował. Walka była jednak bardzo równa i należy cieszyć się z jednogłośnego zwycięstwa - stwierdza.

Pojedynek Waszkiewicza z Gawronem jest tym bardziej emocjonujący, gdyż obaj walczą o jedno miejsce na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy na Węgrzech, które odbędą się już w przyszłym miesiącu. Decyzja o tym, który z nich będzie reprezentował kraj w kategorii 54 kg zapadnie w najbliższych dniach, lecz obecnie wydaje się, że po zwycięskiej walce o krok do przodu jest Waszkiewicz.

W niedzielne popołudnie w hali sportowej w Piątnicy odbył się międzynarodowy mecz bokserski pomiędzy Polską a Litwą. Oprócz zawodników z Podlasia, nasz kraj reprezentował także starszy z braci Waszkiewiczów - Kacper. Jego rywalem w kategorii 64 kg był Valentinas Tusla z Olimpijczyka Poniewieże. Widowiskowy pojedynek zakończył się wygraną ostrołęczanina na punkty. Polacy wygrali mecz z Litwinami wynikiem 6:3.

- Była to fajna walka, kibice reagowali żywiołowo, gdyż nie brakowało ciekawych wymian. Uznanie dla Kacpra musi być tym większe, iż przeszedł on przed turniejem grypę żołądkową i był osłabiony - podsumowuje trener Mierzejewski.

Jakub Waszkiewicz już udał się na zgrupowanie kadry narodowej do Grudziądza, gdzie pod wodzą trenera Krzysztofa Miałkiego powalczy o wyjazd na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 13-19 czerwca w Keszthely na Węgrzech. Zgrupowanie potrwa do 29 maja.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.