UKS Atleta na Mistrzostwach Mazowsza - Kulesza blisko podium [ZDJĘCIA]

Inne 06 czerwca 2016 3 Komentarze

Ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka wzięli udział w Mistrzostwach Mazowsza do lat 17, które odbyły się w ubiegły weekend w Sokołowie Podlaskim. Bardzo udany występ zanotował Dominik Kulesza, który w swoim pierwszym starcie był bardzo blisko zajęcia miejsca na podium.

Ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka wzięli udział w Mistrzostwach Mazowsza do lat 17, które odbyły się w ubiegły weekend w Sokołowie Podlaskim. Bardzo udany występ zanotował Dominik Kulesza, który w swoim pierwszym starcie był bardzo blisko zajęcia miejsca na podium.

16-letni zawodnik swój pierwszy start w kategorii 77 kg rozpoczął od wyrwania 42 kg. Kolejne wyniki były jeszcze lepsze - 46 kg i 50 kg, ten ostatni wynik to końcowy rezultat pierwszej części dwuboju. W podrzucie Kulesza osiągnął coraz lepsze wyniki w każdej z trzech prób - 62, 66 i 70 kg. Końcowy rezultat dwuboju - 120 kg - dał mu czwarte miejsce w rywalizacji. Zwyciężył Daniel Borzęcki z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki z wynikiem 205 kg (95+110).

Poza konkursem wystartowali Wojciech Kotowski, Bartosz Marchwicki i Karol Żerański. Pierwszy z nich wystąpił w kategorii 77 kg, wyrwał 50 kg, podrzucił 73 kg, co dało łącznie 123 kg. W kategorii do 105 kg Bartosz Marchwicki osiągnął rezultat 170 kg, na co złożyło się 75 kg w rwaniu i 95 kg w podrzucie. Duży progres robi Karol Żerański, który w kategorii +105 kg pobił rekord życiowy - 102 kg w rwaniu i 134 kg w podrzucie. Był to jednocześnie najlepszy wynik, jaki osiągnięto podczas zawodów. Żerański musiał jednak startować poza konkursem, gdyż w tym roku kończy już 18 lat.

W Mistrzostwach Mazowsza do lat 17 wystartowało blisko 60 zawodników i zawodniczek z takich klubów jak CLKS Mazovia Ciechaów, Narew Pułtusk, OKS Start Otwock, NOIiR Nowy Dwór Mazowiecki, Impuls Warszawa, Legia Warszawa, KS Ciechan, UOLKA Ostrów Maz., WLKS Siedlce Nowe Iganie, KS Raszyn, MLKPC Sokołów Podlaski, Feniks Siedlce, Atleta Ostrołęka i Start Maków Mazowiecki. W klasyfikacji klubowej zwyciężyła ekipa CLKS Mazovia Ciechanów.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
08:58, 06 czerwca 2016

siłacz

Wielke brawa dla chłopców i ich trenera Władysława .


...
13:19, 06 czerwca 2016

Gość

Karol zapowiada sie nieźle, jak taki postęp będzie robił to będzie kawał ciezarowca


...
19:15, 06 czerwca 2016

Do gość

Karol to Gigant... Da rade ... Kedyś go widziałem powtarzam Gigant..Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.