UKS Olimp podsumowuje sezon. Jak wypadli młodzi siatkarze?

Siatkówka 31 stycznia 2019 4 Komentarze

W sezonie 2018/2019 klub UKS Olimp zgłosił do rozgrywek trzy zespoły: jeden w kategorii kadet i dwa w kategorii młodzik. Zachęcamy do lektury podsumowania sezonu. Możecie też wesprzeć klub 1% swojego podatku.Najstarszy zespół, kadeci (rocznik 2002-2003), zakończył rundę zasadniczą na szóstym miejscu na Mazowszu i zapewnił klubowi utrzymanie w I lidze na sezon 2019/2020. Cel założony przed sezonem został zrealizowany.              W kolejnym sezonie w najwyższej lidze młodzi siatkarze z Ostrołęki rywalizowali będą z sześcioma zespołami z Warszawy i jednym z Radomia.

Zawodnicy byli blisko pokonania kolejnego szczebla play off – w rywalizacji z zespołem KS Metro Warszawa II. Po porażce w stolicy 0:3, UKS Olimp wygrał rewanż w Ostrołęce 3:1 i do wyłonienia zwycięzcy dwumeczu potrzebne było rozegranie „złotego seta”. Więcej zimnej krwi zachowali gracze Metra i wygrywając seta 15:12 awansowali do kolejnej rundy. Trenerem kadetów UKS Olimp jest Renisław Dmochowski.

Pierwszy zespół młodzików (rocznik 2004-2005) po rozegraniu turnieju eliminacyjnego i czterech turniejów ligowych awansował do półfinałów Mistrzostw Mazowsza. Bezpośredni awans do turnieju finałowego wywalczyły zespoły KS Metro Warszawa I i RCS Czarni Radom I. W półfinale UKS Olimp zmierzy się z zespołami MOS Wola Warszawa I, KS Metro Warszawa III, UKS Plas Warszawa, UKS Piątka Wołomin oraz KPS Siedlce I. Trenerem zespołu jest Norbert Majkowski.

Drugi zespół UKS Olimp w kategorii młodzik (rocznik 2005,2006 i 2007) zakończył rywalizację ligową na 21 miejscu. W rozgrywkach brało udział 29 zespołów z Mazowsza. Najmłodsi siatkarze Olimpu zebrali cenne doświadczenie i podnieśli swoje umiejętności, co powinno zaprocentować w przyszłym sezonie w rozgrywkach Mazowieckiej Ligi Młodzików. Trenerem zespołu jest Edyta Oleśkiewicz.

- Podsumowując sezon ligowy zespołu kadeta i dwóch zespołów młodzika jesteśmy bardzo zadowoleni z występów naszych zawodników. Rywalizacja i rozegranie dużej ilości spotkań pozwoliła nam na pozytywną ocenę pracy wykonanej na treningach z naszymi zawodnikami. W drugiej części sezonu planujemy kontynuować pracę nad przygotowaniem dwóch zespołów młodzika do XIV Memoriału Arkadiusza Gołasia, który odbędzie się 10-12 maja 2019 roku, jak również do udziału w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz turniejów towarzyskich na terenie całej Polski - przekazują trenerzy.

Zarząd UKS Olimp Ostrołęka zwraca się z prośbą do wszystkich kibiców i sympatyków o przekazanie 1% podatku na klub. Szczegóły znajdziecie na plakacie poniżej.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Czytaj również:

Komentarze

...
21:42, 31 stycznia 2019

Gość

I tak po chłopakach już bo nie mają gdzie gry kontynuować  

ocena: -         zgłoś
...
15:49, 01 lutego 2019

Piotr

Może nowy prezydent miasta sypnie groszem i junior będzie przecież drugiej ligi nie ma więc chłopaki mogli by jeszcze  3 lata pograć a koszty dużo niższe niż grupa liga  

ocena: -         zgłoś
...
20:44, 01 lutego 2019

Gość

Taa wolą dać klub Volley po koledzy jednego z radnych nie mają gdzie grać  

ocena: -         zgłoś
...
11:59, 02 lutego 2019

Piotr

To niech zalatwi mu salę i niech kalecza  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.