Zimowy Ultramaraton Kurpiowski już 5 lutego

Inne 20 stycznia 2023 0 Komentarzy

5 lutego odbędzie się III Zimowy Ultramaraton Kurpiowski. Bieg odbędzie się po leśnych duktach Kurpiowszczyzny na dystansie 16, 25 lub 50 kilometrów.

- Podobnie jak w latach ubiegłych, trasa prowadzi po jednej pętli o długości 25 km. Można ją pokonać jeden raz lub dwukrotnie, ale tym razem jest dodatkowy wariant. Można zawrócić na 8 km - tam będzie punkt odżywczy - co da nam krótszy dystans 16 km. Start i zarazem meta wszystkich dystansów zlokalizowane są przy wiacie opodal Leśnictwa Lelis, Nadleśnictwa Ostrołęki, Wiata biegowa i tu się spotykamy - zapraszają organizatorzy.

- Należy pamiętać, aby na trasę odpowiednio się przygotować pod kątem ubioru, w zależności od warunków atmosferycznych, przede wszystkim buty z odpowiednim bieżnikiem, dodatkowe części garderoby na wypadek przemoczenia itp. Należy również zapewnić sobie niezbędne nawodnienie i zapas energetyczny na całą trasę - czytamy w komunikacie.

Bieg zaplanowany jest w formule koleżeńskiej i na wydarzenie nie są prowadzone zapisy, nie ma wpisowego. Po biegu przewidziano ognisko. Więcej w wydarzeniu na Facebooku.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.