Unia Basket Ostrołęka, czyli klasa sama w sobie [ZDJĘCIA]

Koszykówka 23 kwietnia 2022 0 Komentarzy

Koszykarki Unii Basket Ostrołęka U13 kolejny raz dały wspaniały pokaz koszykówki. Niech przemówi wynik: 83:11 w meczu z UKS SP 27 Katowice i druga połowa wygrana... do zera. Tak, do zera. W koszykówce!

Pierwszy dzień turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski U13 w Ostrołęce zakończył się wygraną Kusego Szczecin z UKS 27 Katowice 70:36. Z kolei drugi dzień rozpoczął się od wygranej Kusego nad ŁKS Łódź 79:60.

Później przyszedł czas na kolejne emocje z udziałem Unii Basket Ostrołęka. Emocji związanych z wynikiem nie było, bo już od początku meczu widać było, kto mecz wygra, ale kolejne znakomite akcje ostrołęczanek prowadzonych przez trenera Macieja Kruszewskiego mogły budzić podziw.

Pierwsza kwarta wygrana 19:2, druga - najbardziej zacięta - 18:9. Później zawodniczki z Katowic nie zdobyły już do końca meczu żadnego punktu! Skończyło się 83:11. Wynik mówi sam za siebie, nic dodać, nic ująć. Kibice mogą świętować:

Po dwóch dniach turnieju Unia Basket Ostrołęka i Kusy Szczecin mają po dwa zwycięstwa i te ekipy mogą świętować awans do kolejnej fazy Mistrzostw Polski. W niedzielę rozstrzygnie się, która drużyna zajmie pierwsze, a która drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym.

Unia Basket Ostrołęka - UKS SP 27 Katowice 83:11 (19:2, 18:9, 20:0, 26:0)

Unia Basket zagrała w składzie (obok nazwiska liczba pkt): Zabielska 16, Kaczmarczyk 6, Kruszewska 10, Woźniak 10, Podsadny 6, Wierzbicka 7, Zięba 6, Jankowska 13, Szyszka, Nowak, Kluba 6, Kwiatkowska 3.

UKS SP 27 zagrał w składzie (obok nazwiska liczba pkt): Jamrozik 4, Giczan, Dziekan, Żurek, Pelz, Fedryn, Kociubińska 2, Kurczabińska, Pawlak, Sosnal 5, Malcherek, Zagdańska.