Unia Basket siódma w XIV Memoriale Olesiewiczów

Koszykówka 10 września 2012 Komentarzy

Zespół Juniorek Unii Basket zakończył udział w XIV Memoriale Olesiewiczów, który odbył się w Warszawie w dniach 7 - 9 września 2012 roku, na siódmym miejscu.

W pierwszym dniu turnieju Unia przegrała minimalnie z drużyną SMS Łomianki, w którym występuje kilka zawodniczek kadry Polski U-18.

W drugim dniu turnieju, w sobotę, nasze zawodniczki uległy zespołowi ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Wilna (Litwa). W kolejnym meczu tego dnia, a ostatnim grupowym zawodniczki Unii musiały uznać wyższość, choć nieznacznie, zespołu GIMBASEKT z Białegostoku. Tym samym nasz zespół zajął czwarte miejsce w grupie A.

W niedzielę ostrołęczanki zagrały o VII miejsce z zespołem OSiR Trójka Żyrardów.

Niedzielny pojedynek z zespołem OSiR Trójka Żyrardów rozpoczął się od zdecydowanej i agresywnej gry zespołu z Żyrardowa. Czas, który trener M. Kruszewski wziął już w trzeciej minucie pierwszej kwarty, pozwolił uspokoić grę i od tego momentu rozpoczęła się konsekwentna realizacja założeń taktycznych. Pozwoliło to na spokojne rozegranie pojedynku i w konsekwencji odniesienie zasłużonego zwycięstwa.

Minimalna przegrana z zespołem SMS Łomianki czy GIMBASKET Białystok, to dobry prognostyk na nadchodzący sezon ligowy. Zespół SMS Wilno, zwyciężca całego tegorocznego XIV Memoriału Olesiewiczów, był tego dnia poza naszym zasięgiem, chociaż pierwsza kwarta w naszym wykonaniu i była naprawdę dobra.

Cieszy nas, że na tym etapie przygotowań potrafimy przeciwstawić się lepszym zespołom, musimy jednak popracować jeszcze nad wyeliminowaniem "przestojów" w grze. Cel szkoleniowy został osiągnięty, trochę szkoda tych porażek z Łomiankami i Białymstokiem, bo moglibyśmy powalczyć o lepsze miejsce.
- powiedział po turnieju trener, Maciej Kruszewski.

Turniej wygrał zespół z Wilna, który w finale pokonał Huragan Wołomin.