Karol Zubrzycki podsumowuje sezon w wykonaniu SPS Volley

Siatkówka 04 maja 2016 Komentarzy

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka dość pewnie utrzymali się w rozgrywkach III ligi mazowieckiej, występując w niej jako beniaminek. Trener Karol Zubrzycki nie jest jednak w pełni zadowolony z osiągniętego wyniku. - Trzecia liga jest bardzo wymagająca o czym się przekonaliśmy - mówi w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej klubu.Ostrołęcki klub już od początku sezonu miał "pod górkę" - trener Karol Zubrzycki musiał opuścić zespół i wyjechać na szkolenie, przez co treningi prowadził doświadczony środkowy Michał Zalewski. To z pewnością wpłynęło na jakość gry Volleya, ale ostatecznie udało się osiągnąć podstawowy cel założony przed sezonem.

- Nie będę rozkładał sezonu na poszczególne mecze. Taką analizę zostawiam dla siebie. Nie ma co ukrywać, cały sezon był slaby. Falowaliśmy z formą, nie zawsze miałem do dyspozycji tych zawodników, których chciałem mieć (studia, praca), moja nieobecność, zły dobór hali – to wszystko miało wpływa na naszą dyspozycję meczową - stwierdza trener ostrołęckiego zespołu.

Trzecioligowiec z Ostrołęki w tym sezonie dał szansę gry zawodnikom, którzy są jeszcze w wieku juniora. Nie mieliby oni gdzie kontynuować swojej przygody z siatkówką, gdyż w obecnie w naszym mieście żaden klub nie prowadzi szkolenia juniorów. Dlatego też cennym doświadczeniem była dla nich gra na czwartym poziomie ligowym w kraju.

- Owszem, zgodziliśmy się na grę juniorów. Z prostej przyczyny w Ostrołęce nie ma drużyny juniorskiej, a zawodnicy są, chcą trenować i grać, wiec dlaczego mamy im bronić? Niektórzy z nich są wartościowi nawet w siatkówce seniorskiej, więc kontynuowanie pracy z nimi jest naturalne - dodaje Zubrzycki.

Przed trenerem i działaczami Volleya praca nad budową zespołu na przyszły sezon. Jak zaznacza trener Karol Zubrzycki, są zawodnicy, z którymi przedłużenie współpracy będzie jedynie formalnością, nie brakuje jednak również takich, z którymi umowy nie zostaną parafowane. Czy doczekamy się wzmocnień w ekipie SPS Volley? O tym przeczytacie w naszym serwisie. Tymczasem zachęcamy do przeczytania pełnej wersji wywiadu z Karolem Zubrzyckim na stronie internetowej SPS Volley Ostrołęka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.