Pyrys-Bud Nike o II ligę powalczy w Stargardzie Szczecińskim

Siatkówka 05 maja 2016 Komentarzy

Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował komunikaty organizacyjne finałowych turniejów o awans do II ligi kobiet. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, siatkarki Pyrys-Bud Nike Ostrołęka o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej powalczą podczas turnieju w Stargardzie Szczecińskim.Gospodarzem finałowych zmagań będzie miejscowy klub Spójnia. W półfinałowej rywalizacji siatkarki ze Stargardu Szczecińskiego okazały się najlepsze podczas turnieju w Poznaniu, odnosząc zwycięstwo 3:1 nad Stalą Grudziądz oraz przegrywając 2:3 z SKF Poznań. Pierwsze miejsce dało Spójni możliwość organizacji turnieju finałowego. Pozostałymi rywalkami Pyrys-Bud Nike będą Marba Sędziszów Małopolski oraz AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław.

Klub z Sędziszowa Małopolskiego bardzo dobrze zaprezentował się podczas turnieju półfinałowego. Przed własną publicznością Marba wygrała wszystkie spotkania - 3:0 z AZS AWF Biała Podlaska, 3:0 z Maratonem Krzeszowice i 3:1 APPGO Rzeszów. Taka dyspozycja może być kluczowa w turnieju finałowym. Nie wiadomo jednak, czy dobra forma z półfinału przełoży się na taką samą grę w finałowych meczach. AZS Uniwerstytet Przyrodniczy Wrocław to druga drużyna turnieju półfinałowego w Chorzowie. Wrocławianki pokonały w nim Sobieski Oława 3:0 oraz przegrały z gospodyniami Silesia Chorzów 1:3.

Turniej finałowy o awans do II ligi rozegrany zostanie w dniach 13-15 maja. Pierwszego dnia turnieju ostrołęczanki zmierzą się z Marbą Sędziszów Małopolski, dzień później spotkanie ze Spójnią Stargard Szczeciński, natomiast niedzielnymi rywalkami podopiecznych Dariusza Werpachowskiego będą akademiczki z Wrocławia. Do II ligi awansuje tylko zwycięzca turnieju finałowego.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.