zdjecie 3167

W Ostrołęce nauczą dzieci gry w piłkę ręczną

Piłka ręczna 23 sierpnia 2016 Komentarzy

Polscy piłkarze ręczni dobrze spisali się na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W mniejszych ośrodkach mają nadzieję, że sukces ten przełoży się na zainteresowanie młodzieży tym sportem. Tak jest też w Ostrołęce, gdzie trwa nabór do Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej. Zapisy przyjmuje trener Waldemar Salis.

Polscy piłkarze ręczni dobrze spisali się na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W mniejszych ośrodkach mają nadzieję, że sukces ten przełoży się na zainteresowanie młodzieży tym sportem. Tak jest też w Ostrołęce, gdzie trwa nabór do Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej. Zapisy przyjmuje trener Waldemar Salis.

Program rozwoju piłki ręcznej – ośrodki szkolenia sportowego młodzieży jest systemem szkolenia dzieci i młodzieży w piłce ręcznej od szóstej klasy szkoły podstawowej do trzeciej klasy ponadgimnazjalnej. Został uruchomiony od września 2015 roku dzięki wsparciu środków Ministerstwa Sportu i Turystki, środków pochodzących z samorządów i od sponsorów. Program skierowany jest do szkół, które chcą działać w systemie OSPR realizując popularyzację i rozwój piłki ręcznej.

- Na terenie województwa szkolenie piłki ręcznej prowadzone powinno być w szkołach podstawowych, gimnazjach i w szkole średniej - mówi Waldemar Salis. - W Ostrołęce szkolenie prowadzą obecnie cztery szkoły: SP nr 1 i 10 oraz Gimnazjum nr 5 włączone zostały do programu OSPR, jest też Gimnazjum nr 3 na osiedlu Stacja, w którym szkolenie wspierane jest przez prezydenta Ostrołęki.

Trenowanie piłki ręcznej w ośrodkach szkolenia na Mazowszu ma zachowaną ciągłość - dzieci rozpoczynające treningi w szkole podstawowej (w przypadku Ostrołęki - nr 1, nr 3 lub nr 10) przechodzą później do gimnazjum (w Ostrołęce nr 5), gdzie również prowadzone są treningi szczypiorniaka. Szkolenie OSPR w szkole średniej prowadzi IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Krzywoustego w Płocku.  Mogą tam trafić najzdolniejsi szczypiorniści z Ostrołęki, Płocka i Ciechanowa. Nie oznacza to jednak, że dla pozostałych zabraknie treningów w Ostrołęce - sekcje młodzieżowe oraz drużynę seniorów ma także klub Trójka Ostrołęka.

- Minimalna liczba osób do utworzenia klasy to dwanaście, lecz z tego co wiem zainteresowanie jest większe, kandydatów do poszczególnych grup jest 16-17. Treningi podstawowe prowadzić będą nauczyciele w szkołach, z kolei treningi specjalistyczne odbywać się będą pod okiem instruktorów lub trenerów piłki ręcznej - mówi Waldemar Salis.

Dlaczego warto trenować piłkę ręczną i gdzie zgłaszać się w przypadku Ostrołęki?  - Piłka ręczna to sport, który wypracowuje systematyczność, pracowitość, waleczność. Często słyszę, że rodzice nie chcą zapisywać dzieci na piłkę ręczną, gdyż jest dużo zajęć, ale polecam tę dyscyplinę każdemu. Kto chce się uczyć, ten sobie z pewnością poradzi także przy treningach szczypiorniaka - mówi trener Salis.

Zgłoszenia można kierować bezpośrednio do trenera pod numerem telefonu 502 - 947 - 698. Pod wskazanym numerem można także uzyskać więcej informacji o projekcie OSPR oraz o możliwości zapisania swojego dziecka na treningi.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.