Waleczny Aldo Bartnik, derby powiatu na remis

Piłka nożna 17 maja 2016 Komentarzy

Aldo Bartnik Myszyniec wygrał z Jutrzenką Unieck 1:0 w spotkaniu 21. kolejki A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Podopieczni Daniela Dziekońskiego grali w dziesiątkę, a mimo to zapewnili sobie wygraną w ostatniej minucie meczu. Remis padł w starciu ekip z Rzekunia i Kadzidła.To nie było łatwe spotkanie dla graczy Aldo Bartnika Myszyniec. Do Uniecka udali się oni w trzynastoosobowym składzie, a w 35. minucie stracili bramkarza Marka Lisa, który został ukarany czerwoną kartką za faul w sytuacji sam na sam - jego miejsce w bramce zajął Wojciech Gwiazda. Dziesięć minut przed tą sytuacją zawodnik Aldo Bartnika Adam Kobus na raty wykonywał rzut karny, lecz zarówno strzał jak i dobitka nie znalazły drogi do siatki. Gracze z Myszyńca, mimo gry w osłabieniu, zagrali dobrze w defensywie, a w 90. minucie przeprowadzili zwycięską kontrę. Mateusz Krajza zagrał do Kamila Muracha, a ten pokonał bezradnego Michała Szymańskiego. Trzy punkty pojechały do Myszyńca, co może być kluczowe w kwestii utrzymania w A-Klasie.

W Rzekuniu doszło do derbów powiatu ostrołęckiego. Miejscowa Rzekunianka otworzyła wynik meczu ze sprawą Adriana Wołejszo, lecz do wyrównania doprowadził Mateusz Kaczyński. Mecz zakończył się podziałem punktów, co z pewnością bardziej zadowoli zespół z Rzekunia, budujący przewagę nad strefą spadkową.

Jutrzenka Unieck - Aldo Bartnik Myszyniec 0:1 (0:0)
K. Murach 90

ALDO BARTNIK: Lis - Gwiazda, Kobus, Krajza, D. Kulas, Łachacz, Majewski, Ł. Murach, Stań (67' K. Murach), K. Szymański, M. Szymański (71' Sz. Kulas)

Pozostałe wyniki 21. kolejki A-Klasy:

Orzeł Sypniewo 1-2 GKS Strzegowo
GUKS Krasnosielc 1-3 KS Wąsewo
Rzekunianka Rzekuń 1-1 Kurpik Kadzidło
Kryształ Glinojeck 2-0 Korona Karolinowo
Gladiator Słoszewo 3-2 Orzyc Chorzele
Mazowsze Jednorożec 3-1 Gryf Kownaty Żędowe

Tabela:

1. Orzyc Chorzele 47
2. GKS Strzegowo 46
3. Mazowsze Jednorożec 44
4. Kryształ Glinojeck 42
5. Orzeł Sypniewo 31
6. Kurpik Kadzidło 30
7. Gryf Kownaty Żędowe 28
8. Jutrzenka Unieck 28
9. KS Wąsewo 28
10. Rzekunianka Rzekuń 27
11. Korona Karolinowo 21
12. Aldo Bartnik Myszyniec 19
13. Gladiator Słoszewo 18
14. GUKS Krasnosielc 16

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.