Waleczny Aldo Bartnik, derby powiatu na remis

Piłka nożna 17 maja 2016 Komentarzy

Aldo Bartnik Myszyniec wygrał z Jutrzenką Unieck 1:0 w spotkaniu 21. kolejki A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Podopieczni Daniela Dziekońskiego grali w dziesiątkę, a mimo to zapewnili sobie wygraną w ostatniej minucie meczu. Remis padł w starciu ekip z Rzekunia i Kadzidła.

To nie było łatwe spotkanie dla graczy Aldo Bartnika Myszyniec. Do Uniecka udali się oni w trzynastoosobowym składzie, a w 35. minucie stracili bramkarza Marka Lisa, który został ukarany czerwoną kartką za faul w sytuacji sam na sam - jego miejsce w bramce zajął Wojciech Gwiazda. Dziesięć minut przed tą sytuacją zawodnik Aldo Bartnika Adam Kobus na raty wykonywał rzut karny, lecz zarówno strzał jak i dobitka nie znalazły drogi do siatki. Gracze z Myszyńca, mimo gry w osłabieniu, zagrali dobrze w defensywie, a w 90. minucie przeprowadzili zwycięską kontrę. Mateusz Krajza zagrał do Kamila Muracha, a ten pokonał bezradnego Michała Szymańskiego. Trzy punkty pojechały do Myszyńca, co może być kluczowe w kwestii utrzymania w A-Klasie.

W Rzekuniu doszło do derbów powiatu ostrołęckiego. Miejscowa Rzekunianka otworzyła wynik meczu ze sprawą Adriana Wołejszo, lecz do wyrównania doprowadził Mateusz Kaczyński. Mecz zakończył się podziałem punktów, co z pewnością bardziej zadowoli zespół z Rzekunia, budujący przewagę nad strefą spadkową.

Jutrzenka Unieck - Aldo Bartnik Myszyniec 0:1 (0:0)
K. Murach 90

ALDO BARTNIK: Lis - Gwiazda, Kobus, Krajza, D. Kulas, Łachacz, Majewski, Ł. Murach, Stań (67' K. Murach), K. Szymański, M. Szymański (71' Sz. Kulas)