Wieloboiści z Ostrołęki wystartowali w Siedlcach. Byli najlepsi

Inne 11 maja 2022 0 Komentarzy

8 maja w Siedlcach pod opieką trenerów Jakuba Borkowskiego, Zenona Grądzkiego i Władysław Niedźwieckiego startowali wieloboiści Atlety Ostrołęka. Zawody były rozgrywane w dwóch grupach wiekowych 7-10 lat i 11-13 lat dla dziewcząt i chłopców. Rywalizowali oni w czterech konkurencjach: bieg wahadłowy 4x10 m, trójskok obunóż z miejsca, rzut za siebie piłką lekarską i podrzut sztangi na technikę.

Wśród dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Wiktoria Pawlik, a trzecią lokatę wywalczyła też ostrołęczanka Pola Larenta. Podobnie w grupie 11-13 lat zwyciężyła atletka z Ostrołęki Natalia Sokołowska a na trzecim stopniu podium stanęła Laura Dąbkowska. Tuż za Laurą uplasowała się Karolina Ogniewska.

Wśród chłopców 11-13 lat druga lokata przypadła ostrołęczaninowi Kacprowi Mrozowi, ubiegłorocznemu zwycięzcy Mazowieckiej Ligi Wieloboju. Na trzecim stopniu podium stanął również atleta z Ostrołęki Wojciech Bakuła, a tuż za nim był także reprezentant Ostrołęki Dariusz Małkowski.

Ostrołęcka drużyna okazała się najlepszą drużyną pierwszego rzutu Mazowieckiej Ligi Wieloboju. Kolejne lokaty zajęli: drugą Sokołów Podlaski a trzecią Impuls Warszawa.

Trener i sekretarz UKS Atleta Ostrołęka podsumowuje:

Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni ze startu naszych najmłodszych podopiecznych.

Źródło: UKS Atleta Ostrołęka