Wybrali mistrzów Klubu Kolarskiego 24h [ZDJĘCIA]

Inne 24 października 2016 Komentarzy

W niedzielę 23 października w Łysych rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h - XC. Kolarze przejechali wymagającą trasę po terenie Nadleśnictwa Myszyniec. Mistrzowskie tytuły przyznano w kategorii open panów i pań oraz wśród młodzików i juniorów. Zobacz wyniki rywalizacji.

XC to wyścig na krótkich rundach o bardzo wielu elementach technicznych, które mają maksymalnie utrudnić kolarzom przemieszczanie się w terenie leśnym. Trasa została wytyczona i oznaczona przez Mariusza Rynkiewicza z Łysych i prowadziła po bezdrożach lasu w okolicach Cmentarza Leśnego. Do startu przystąpiło 21 członków KK 24h i dwóch zawodników innych klubów.

Już od startu na czoło peletonu wysunął się faworyt mistrzostw - Bartosz Jechanowski z Ostrołęki i do samej mety nie oddał prowadzenia. Po przejechaniu czterech rund x 4km dojechał do mety z czasem 00:54:23 wyprzedzając Macieja Karwowskiego z Łomży i Arkadiusza Jechanowskiego z Kadzidła.

W kategorii junior tytuł mistrza klubu zdobył Kacper Szabłowski z Laskowca przed Szymonem Wojtczakiem z Nowej Wsi. W kategorii młodzik tytuł mistrza klubu zdobył Kacper Mocek z Nowej Wsi, wyprzedzając Ignacego Górskiego z Laskowca. Tytuł mistrzyni klubu zdobyła Maria Kamińska z Nowosiedlin przed Elżbietą Podeszwą z Ostrołęki. Reprezentanci kategorii młodzików oraz panie rywalizowali na dwóch rundach po 4km.

Po wyścigu wszyscy uczestnicy udali się do pobliskiego Serafina nad Zalew i tam przy dźwiękach muzyki konsumowali pyszne wypieki przygotowane przez zaprzyjaźnione gospodynie domowe oraz gorące kiełbaski usmażone nad ogniskiem. Tu również odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców, którzy otrzymali z rąk prezesa Marka Karczewskiego dyplomy potwierdzające uzyskanie tytułów mistrzowskich. Najlepsi zawodnicy otrzymali także wartościowe nagrody od sponsora mistrzostw.