Zmiany kadrowe w Kurpiku Kadzidło: "Trzeba stawiać na swoich"

Piłka nożna 22 lipca 2016 10 Komentarzy

W A Klasowej drużynie Kurpika Kadzidło zaszło sporo zmian. W Kadzidle nie tracą jednak nadziei na dobry wynik w nowym sezonie i wytrwale trenują pod okiem nowego szkoleniowca Łukasza Pokory. Na treningach nie brakuje nowych twarzy, choć "nowe" w tym przypadku to dość daleko idący wniosek.

W A Klasowej drużynie Kurpika Kadzidło zaszło sporo zmian. W Kadzidle nie tracą jednak nadziei na dobry wynik w nowym sezonie i wytrwale trenują pod okiem nowego szkoleniowca Łukasza Pokory. Na treningach nie brakuje nowych twarzy, choć "nowe" w tym przypadku to dość daleko idący wniosek.

Kurpik Kadzidło w sezonie 2016/17 będzie zupełnie inną drużyną jak przed kilkoma miesiącami. Z podstawowej jedenastki Kurpika ubyło bowiem kilku graczy. W drużynie prowadzonej przez nowego trenera Łukasza Pokorę nie zagrają już Paweł Buczek, Adrian Drężek, Sebastian Kaczyński, Mateusz Kaczyński, Bartosz Kaczyński i Artur Abramczyk. Kilku z nich stanowiło o sile drużyny, którą w poprzednim sezonie prowadził Arkadiusz Chmielewski.

Dlatego też trener Łukasz Pokora dość wcześnie rozpoczął pracę ze swoją drużyną. Zespół Kurpika wznowił treningi 13 lipca, dlatego by umożliwić trenerowi zgranie ekipy przed nowym sezonem. Drużynę z Kadzidła wzmocnią zawodnicy, którzy do tej pory z różnych powodów mieli przerwę w grze. Adriana Drężka na pozycji bramkarza zastąpić ma doświadczony Rafał Hymkowski, oprócz niego z zespołem trenują Krystian Mamiński, Tomasz Polewaczyk, Grzegorz Laska czy Przemysław Dmoch. Stawianie na ludzi z Kadzidła to świadoma strategia prezesa Mirosława Lesińskiego.

- Trzeba stawiać na swoich - mówi nam prezes Lesiński. - Mamy trenera z Kadzidła, który doskonale zna mentalność tego zespołu, oprócz tego mamy zapewnione szkolenie do rocznika 2009, w klubie trenują także dziewczęta. Nie chcemy szukać ludzi nie wiadomo skąd i takich, którzy oczekują dużych profitów finansowych. Szkolenie w klubie idzie w dobrym kierunku i liczę, że przyniesie ono efekty.

Domeną Kurpika będzie stawianie na wychowanków, nowością jest zgłoszenie do rozgrywek zespołu rezerw, który wystąpi w B Klasie ostrołęckiej. Występować w nim będą zawodnicy z rocznika 1999, 2000 oraz nie grający w danym tygodniu w pierwszym zespole, tak by otrzymać dodatkową jednostkę treningową. Szeroka kadra, dłuższy okres przygotowawczy - to sprawia, że Kurpik ambitnie podchodzi do sezonu. O co walczyć będzie drużyna z Kadzidła?

- Każdy chce walczyć o awans, dlatego my również zgłaszamy takie aspiracje. Wszystko zależy jednak od pierwszych kolejek, jak one się ułożą. Celujemy w czołówkę tabeli, chcemy poprawić wynik z ubiegłego sezonu (9. miejsce - przyp. red.) - mówi Mirosław Lesiński. Pierwszy mecz ligowy w A Klasie ciechanowsko-ostrołęckiej Kurpik rozegra 20 lub 21 sierpnia na wyjeździe z Żakiem Szreńsk.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
10:53, 22 lipca 2016

Fan Mirka

"Stawianie na ludzi z Kadzidła to świadoma decyzja prezesa" po czym prezes wymienił ludzi z Ostrołęki i Lipnik. Tylko Chimek z Kadzidła. Ostatnio w modzie "stawianie na swoich", najpierw Lelis teraz Kadzidło, oby nie okazało to się tylko tak jak w tym wypadku, propagandą w celu ocieplenia wizerunku preze$a Le$inskiego.  


...
12:06, 22 lipca 2016

Gość

myślałem, że Kurpik bardziej się wzmocni a wygląda na to, że się osłabił


...
13:04, 22 lipca 2016

Gosciu

Kurpik sory ale B klasa wita  


...
13:24, 22 lipca 2016

x

Skad kasa na dwie druzyny i mlodsze roczniki ja sie pytam?


...
13:25, 22 lipca 2016

do x i reszty

odczepcie się od prezesa, on ze swoich wykłada pieniądze na klub  


...
00:19, 23 lipca 2016

miejscowy

Widziałem treningi Kurpika i zapowiada się lepiej niż w ubiegłym roku, widać w graczach, że mają pomysły i chęci na grę, na lepszą grę [oprócz piłkarzy widać oczywiście zmiany w trenowani, co należy podkreślić. Pan Łukasz widać, że ma fach w ręku]. Wymienieni nowi piłkarze hmmm na treningach widziałem więcej nowych twarzy, którzy będą czołowymi graczami ;] a B klasa super pomysł :> mlodzi rozegrają sie nabiorą doświadczenie, to zawsze sprzyja ;] Pozdrawiam zespół Kurpika i trzymam za nich kciuki ;>


...
16:18, 23 lipca 2016

ziomek z greenpointu

Cebulaki dajcie popracowac Ł.P i dopiero wtedy zacznijcie oceniac. Jeszcze nie zagrali ani jednego meczu pod wodza nowego trenera, a wy juz ujadacie zza plotu i ferujecie wyroki. Spokojnie ... wybor tego trenera byl najlepsza z mozliwych opcji.  


...
20:34, 23 lipca 2016

cv

nie zajeli 5 miejsca tylko 9


...
20:51, 23 lipca 2016

Kibic

Z b klasą to bardzo dobry pomysł,  naprawdę trener Jarosław Dawid jest grzecznym i mądrym chlopakiem myślę,  ze on ogarnie miejscowych chłopaków i beda owocne skutki
PS podziwiam grę Adriana Pliszki naprawdę obiecujacy chłopak w ostatnim meczu v piekny strzał 😁


...
00:51, 24 lipca 2016

Fan Mirka 2

Dlaczego zostały usunięte komentarze na temat "prezesa"Lesińskiego!? Czyżby prawda w oczy kole? :>Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.