zdjecie 4444

Zmiany kadrowe w Kurpiku Kadzidło: "Trzeba stawiać na swoich"

Piłka nożna 22 lipca 2016 Komentarzy

W A Klasowej drużynie Kurpika Kadzidło zaszło sporo zmian. W Kadzidle nie tracą jednak nadziei na dobry wynik w nowym sezonie i wytrwale trenują pod okiem nowego szkoleniowca Łukasza Pokory. Na treningach nie brakuje nowych twarzy, choć "nowe" w tym przypadku to dość daleko idący wniosek.

W A Klasowej drużynie Kurpika Kadzidło zaszło sporo zmian. W Kadzidle nie tracą jednak nadziei na dobry wynik w nowym sezonie i wytrwale trenują pod okiem nowego szkoleniowca Łukasza Pokory. Na treningach nie brakuje nowych twarzy, choć "nowe" w tym przypadku to dość daleko idący wniosek.

Kurpik Kadzidło w sezonie 2016/17 będzie zupełnie inną drużyną jak przed kilkoma miesiącami. Z podstawowej jedenastki Kurpika ubyło bowiem kilku graczy. W drużynie prowadzonej przez nowego trenera Łukasza Pokorę nie zagrają już Paweł Buczek, Adrian Drężek, Sebastian Kaczyński, Mateusz Kaczyński, Bartosz Kaczyński i Artur Abramczyk. Kilku z nich stanowiło o sile drużyny, którą w poprzednim sezonie prowadził Arkadiusz Chmielewski.

Dlatego też trener Łukasz Pokora dość wcześnie rozpoczął pracę ze swoją drużyną. Zespół Kurpika wznowił treningi 13 lipca, dlatego by umożliwić trenerowi zgranie ekipy przed nowym sezonem. Drużynę z Kadzidła wzmocnią zawodnicy, którzy do tej pory z różnych powodów mieli przerwę w grze. Adriana Drężka na pozycji bramkarza zastąpić ma doświadczony Rafał Hymkowski, oprócz niego z zespołem trenują Krystian Mamiński, Tomasz Polewaczyk, Grzegorz Laska czy Przemysław Dmoch. Stawianie na ludzi z Kadzidła to świadoma strategia prezesa Mirosława Lesińskiego.

- Trzeba stawiać na swoich - mówi nam prezes Lesiński. - Mamy trenera z Kadzidła, który doskonale zna mentalność tego zespołu, oprócz tego mamy zapewnione szkolenie do rocznika 2009, w klubie trenują także dziewczęta. Nie chcemy szukać ludzi nie wiadomo skąd i takich, którzy oczekują dużych profitów finansowych. Szkolenie w klubie idzie w dobrym kierunku i liczę, że przyniesie ono efekty.

Domeną Kurpika będzie stawianie na wychowanków, nowością jest zgłoszenie do rozgrywek zespołu rezerw, który wystąpi w B Klasie ostrołęckiej. Występować w nim będą zawodnicy z rocznika 1999, 2000 oraz nie grający w danym tygodniu w pierwszym zespole, tak by otrzymać dodatkową jednostkę treningową. Szeroka kadra, dłuższy okres przygotowawczy - to sprawia, że Kurpik ambitnie podchodzi do sezonu. O co walczyć będzie drużyna z Kadzidła?

- Każdy chce walczyć o awans, dlatego my również zgłaszamy takie aspiracje. Wszystko zależy jednak od pierwszych kolejek, jak one się ułożą. Celujemy w czołówkę tabeli, chcemy poprawić wynik z ubiegłego sezonu (9. miejsce - przyp. red.) - mówi Mirosław Lesiński. Pierwszy mecz ligowy w A Klasie ciechanowsko-ostrołęckiej Kurpik rozegra 20 lub 21 sierpnia na wyjeździe z Żakiem Szreńsk.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.